edrauda.lt Naujienos

Kaip sumažinti gaisro riziką?

Draudimo įmonės nuorodo, kad gaisras yra tas draudiminis įvykis, kuris padaro daugiausiai žalos. Įsisiautėjusios liepsnos gali labai greitai išplisti, o jas užgesinti mūsų pačių jėgų vargu ar užteks. Ką gali padaryti kiekvienas mūsų, kad sumažintume šios nelaimės riziką?

Pirmas patarimas - laikykite elektros prietaisų šalia vandens šaltinių. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti visai nepavojingai, tačiau netyčia į vonią įkritęs plaukų džiovintuvas ar tiesintuvas gali būti priežastis, dėl ko užsiliepsnojo čia buvę daiktai. Kiekvieną kartą naudojantis elektriniais buitiniais prietaisais verta pasitikrinti ar aplinka yra saugi. Taip pat verta profilaktiškai patikrinti ar jūsų naudojami prietaisai gerai pritvirtinti, ar nepažeista izoliacija, ar nenutrūkę laidai.

Internete dažnai tenka pastebėti, kad žmonės vieni kitus įspėja apie netikėtai užsiliepsnojančius mobiliuosius telefonus. Todėl rekomenduojama nepalikit jų krauti naktį ar vienų be priežiūros. Niekada negali žinoit, kada jie perkais ir įvyks nelaimė.

Gaisrininkai ypač dažnai primena, kad rūkymas namuose yra ypač rizikingas. Uždrausti to daryti niekas negali, todėl tiems, kurie rūko namuose rekomenduojama visada įsitikinti, kad cigaretė tikrai užgesinta, geriausia į peleninę iš anksto įpilti vandens. Taip pat nepatariama rūkyti lovoje, kur aplink daug degių medžiagų. Jos gali labai greitai ir nekontroliuojamai užsiliepsnoti.

Dar viena galima gaisro priežastis - dujinė viryklė. Patariama nepalikti viryklės be priežiūros, nes niekada negali žinoti ar keptuvėje esantys karšti riebalai neužsiliepsnos. Visgi jei taip nutiktų, keptuvę iškart uždenkite dangčiu ir jokiu būdu nepilkite vandens.

Profilaktiškai rekomenduojama patikrinti elektros sistemas, įrenginius, kurie naudoja baterijas ar akumuliatorius. Taip pat reguliariai derėtų tikrinti ir židinius, pirties krosnis, kaminus. O jei tenka kurti seniai nenaudotą krosnį, stenkitės tai daryti ypač atsargiai.

Net jei ir naudositės visais mūsų patarimais, šimtu procentų garantuoti, kad nelaimė jus aplenks, neįmanoma. Patariame įsigyti gyventojų turto draudimą, kuris nelaimės atveju amortizuos jūsų finansinius nuostolius:

TURTO DRAUDIMAS