edrauda.lt Naujienos

Ką daryti, kad neužlietumėte kaimynų?

Namuose praleidžiame ypač daug laiko, tačiau nekilnojamo turto draudimu vis dar rūpinasi per mažai Lietuvos gyventojų. Nuo kokių nemalonių situacijų gali apsaugoti ši draudimo rūšis?

Būsto draudimą siūlančių draudikų duomenimis, dažniausiai į juos kreipiamasi dėl nelaimingų atsitikimų, kuomet išsilieja vanduo. Turbūt nieko keisto, nes dauguma lietuvių vis dar gyvena senos statybos būstuose, kurių vamzdynų sistemos nekeistos visą amžių. Blogiausia, kad įtrūkimus ar gedimus pastebėti yra be galo sunku. Todėl kiekvienam gyvenančiam tokio tipo būste verta iš anksto pasidomėti, kur yra vandens uždarymo vožtuvai, kad nutikus nelaimei juos galima būtų greitai užsukti.

Tačiau vandens išsiliejimas gali įvykti ir dėl kitų priežasčių. Gendančios skalbimo mašinos, radiatoriai, katilai - tai dar viena silpna vieta, jūsų būstui galinti padaryti daug žalos. Todėl specialistai rekomenduoja reguliariai patikrinti vandens sistemas. Norint papildomos apsaugos, patariama kiekvienam mazgui turėti po atskirą čiaupą (pvz. po atskirą skalbimo mašinai ir indaplovei). Kai konkretus prietaisas nenaudojamas, tereikia užsukti čiaupą ir užliejimo tikimybė sumažėja. Taip pat jei namuose nebūsite ilgesnį laiką (tarkim vykstate į kelionę), rekomenduojama ne tik užsukti atskirų mazgų čiaupus, bet jei yra galimybė, visą vandens tiekimą.

Vandens užliejimas nemaloni situacija ne tik dėl to, kad sugadinamas jūsų asmeninis turtas, bet ir dėl to, kad stipriai nukenčia kaimynai. Apliejimo metu sugadinamos grindys, lubos ir sienos. Taip pat didelė tikimybė, kad bus sugadinti baldai, vandens bėgimo vietoje stovėjusi buitinė technika, kiti daiktai. Taip pat norint sutvarkyti avarinę situaciją teks ardyti sienas, lupit plyteles ir kitas apdailos medžiagas. 

Nuo tokių nemalonių situacijų nėra apsaugotas nei vienas. Todėl rekomenduojame apsidrausti nekilnojamo turto draudimu ir sumažinti galimą riziką. Pasitikrinkite ką siūlo kelios skirtingos draudimo kompanijos ir išsirinkite sau tinkamiausią:

TURTO DRAUDIMAS