edrauda.lt Naujienos

5 patarimai: kaip sumažinti degalų sunaudojimą?

Automobilių vairuotojai išleidžia nemažus pinigus ne tik tvarkydami savo transporto priemones ar prižiūrėdami jas, bet ir tiesiog degalams. Turbūt kiekvienas esate svarstę, kaip galėtumėte sutaupyti kurui. Šįkart ateiname su atsakymais - specialistų patarimais ir rekomendacijomis. 

Oro kondicionierius dažname automobilyje yra įjungiamas automatiškai. Šią funkciją užtikrinantis kompresorius įprastai yra gana galingas ir naudoja daug energijos. Kalbama, kad nuolat besisukanti kondicionavimo sistema gali padidinti degalų sąnaudas net 30 proc. Mūsų rekomendacija - naudoti šią funkciją tik tada kai iš tikro reikia.

Žemas padangų slėgis lygus didesniam pasipriešinimui, o tai reikalauja ir didesnių kuro sąnaudų. Automobilių gamintojai kiekvienam konkrečiam modeliui paskaičiuoja optimaliausią padangų slėgį. Ši informacija yra nurodyta lentelėje, kuri įprastai klijuojama ant vidinės degalų bako dangtelio puses, statramsčio ar vartotojo instrukcijoje. Taip šią informaciją nesunkiai rasite internete - tereikia į paiešką įvesti savo automobilio modelį. Vadovaudamiesi gamintojo rekomendacijomis reguliariai tikrinkite padangų slėgį, tai ilgąjame periode padės sunaudoti mažiau degalų.

Automobilyje vežiojatės daug įvairiausių daiktų? Jie didina jūsų transporto priemonės svorį, o tai kelionės tikrai nedaro ekonomiškesne. Tad gal laikas į sandėliuką nunešti tas tik vasarą naudojamas žvejo kėdes, palapinę ir miegmaišius?

Vairuokite santūriai. Niekam nepaslaptis, kad agresyvus vairavimas, kuomet greitai įsibėgėjama ir staigiai stabdoma išaugina degalų sąnaudas. Specialistai skaičiuoja, kad vien dėl šio faktoriaus degalų naudojimo efektyvumas gali suprastėti net 40 proc. 

Venkite eismo kamščių. Stabdote, vėl didinate greitį, vel stabdote - taip papildomai apkraunamas variklis, pakaba, pavarų dėžė. Na ir aišku, tam naudojama daugiau degalų. Jei įmanoma, didmiestyje venkite kelionių 7-9 val. arba 16-19 val.

AUTOMOBILIO DRAUDIMAS