edrauda.lt Naujienos

Ką daryti, kad žieminės padangos tarnautų kuo ilgiau?

Žieminės padangos sukonstruotos taip, kad tiktų vairuoti esant žemesnei temperatūrai ir turėtų geresnį sukibimą su kelio danga net kai ji snieguota ar apledėjusi. Tačiau ši savybė daro įtaka ir tam, kad tokios padangos dyla kur kas greičiau. Jei lygintume su vasarinėmis, tai šaltuoju metu laiku naudojamos padangos savo efektyvumą praranda kur kas greičiau. Ką vairuotojas gali padaryti, kad prailgintų padangų tarnavimo laiką?

Vienas svarbiausių faktorių - padangų slėgis. Tobuliausia, kad jis nuolat būtų toks, kokį rekomenduoja gamintojas. Užtenka, kad slėgis vos 0,4 atmosferos žemesnis ir padangų naudojimo laikas iš karto sumažėja net 30 proc. Taip pat šis neatitikimas nežymiai padidina ir degalų sąnaudas. Toli gražu ne visi vairuotojai reguliariai tikrina padangų slėgį, tačiau rekomenduojame išsiugdyti šį įprotį ir tai daryti bent kas dvi savaites.

Kitas veiksnys - agresyvus vairavimas. Jei esate įpratę staigiai stabdyti, greitai įsibėgėti, posūkius „išlaužti“ dideliu greičiu - toks vairavimas tikrai neprailgins jūsų padangų tarnavimo laiko. Taip ne tik greičiau dyla protektorius, bet ir žiemos metu padidėja avarinės situacijos tikimybę. Ką reikėtų daryti? Pratintis vairuoti santūriau. Prieš raudoną šviesoforą ne staigiai stabdyti, o leisti transporto priemonei riedėti. Artėjant prie staigaus posūkio, sumažinkite greitį ir važiuokite tolygiai.

Taip pat padangų trukmę sutrumpinti gali ir netinkamas jų saugojimas. Kai padangos laukia savojo sezono, jas rekomenduojama laikyti gerai vėdinamose ir tiesioginių saulės spindulių negaunančiose patalpose. Tobula jei jos yra ant ratlankių ir su padidintu oro slėgiu, tada jas galima guldyti viena ant kitos. O jei padangos be ratlankių, jas reikėtų laikyti statmenai ir bent kartą per mėnesį pakeisti poziciją. Naudojantis šiomis rekomendacijomis padangos sėkmingai sulauks sezono ir tarnaus ilgus metus. 

AUTOMOBILIO DRAUDIMAS