edrauda.lt Naujienos

Kaip vairuotojui pasiruošti šaltajam metų laikui?

Automobilistai turi tik du sezonus - šaltąjį ir šiltąjį. Ir prieš kiekvieną jį verta pasikartoti, kokie kelių eismo taisyklių pakeitimai įsigalioja. Belaukiant lapkričio 1 primename, kaip šiai dienai pasiruošti.

Nuo lapkričio 1 d. iki kovo 31 d. lengviesiems automobiliams automagistralėse sumažinamas greitis iki 110 km/h. Tuo tarpu kituose keliuose sąlygos išlieka tos pačios - arba 90 km/h, arba 70 km/h.

Aišku, čia tik rekomenduojamas maksimalus leistinas greitis. Iš tikro derėtų pasirinkti sau pačiam saugų greitį. O tai padarykite atsižvelgdami į oro sąlygas, vietovės reljefą. Taip pat svarbūs faktoriai transporto priemonės būklė bei eismo intensyvumas. 

Tačiau tai nėra vienintelis pokytis. Nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. motorines transporto priemones teks pamiršti. Mopedams, motociklams, triračiams galioja dar kitokios taisyklės - jais draudžiama važinėti nuo gruodžio iki vasario. 

Taip pat nepamirškite pasikeisti padangų. Netinkamos būklės padangos gali būti viena iš avarinės situacijos priežasčių. Rekomenduojama, kad protektoriaus gylis būtų ne mažesnis nei 3 mm., tačiau tobuliausias variantas būtų bent 6 mm.

Kad sumažintumėte padidėjusią avarinių situacijų riziką, rekomenduojame papildomai įsigyti KASKO draudimą. Keletą skirtingų variantų palyginti galite čia:

KASKO DRAUDIMAS