edrauda.lt Naujienos

Kodėl verta įsigyti elektromobilį?

Ar kada nors susimąstėte, kokie automobiliai važinėja Lietuvos gatvėmis? Daugiausiai turime varomų dyzelinu - tokių beveik 70 proc. viso šalies autoparko. Benzininiai varikliai sudaro šiek tiek daugiau nei 20 proc., o štai tik elektra varomų - nesiekia nei vieno procento. Nors kol kas elektromobilių mažoka, jų daugėja, o svarstantys juos įsigyti turi galybę klausimų. Keletą atsakysime čia.

Ką reikėtų daryti jei elektromobilis išsikrautų kelionės metu, kur nors vidury miškų? Kol kas tai vairuotojus neramina labiausiai. Įsigijus šią transporto priemonę teks išmokti kiek kitaip planuoti keliones. Vairuotojai rekomenduoja, kad vos tik turite galimybę sustoti, geriausia iškart pajungti krauti, na, o kaskart išvykus iš namų pasitikrinti ar akumuliatorius pilnas. 

Reikia nepamiršti ir to fakto, kad kiekvienas skirtingas modelis turi skirtingą įkrovimo laiką. Tai priklauso nuo akumuliatoriaus talpos. Jei taip įvyko, kad ilgoje kelionėje per vėlai pastebėjote ir nerandate nei vienos įkrovimo stotelės, jums padės daugumos draudimo bendrovių siūloma paslauga „Pagalba Kelyje“. Jei turite šią paslaugą, atvyks specialistai, kurie pasirūpins, kad saugiai pasiektumėte artimiausią įkrovimo stotelę.

Kodėl turėčiau rinktis būtent elektromobilį? Stipriausias argumentas yra tai, kad šios transporto priemonės yra ypač draugiškos gamtai. Taip pat jie naudoja ličio-jonų baterijas, kurios beveik pilnai perdirbamos. Taigi ne tik neteršite aplinkos važiuodami, bet ir vėliau, kai dalys pasens, jos nebus tiesiog palaidotos. 

Kitas stiprus argumentas - elektra varomi automobiliai važinėja ypač tyliai. Tai ne tik sumažina triukšmo lygį miestuose, bet ir suteikia papildomo malonumo vairuotojui. Na ir paskutinis argumentas - pigesnė eksploatacija. Elektra kainuoja pigiau nei dyzelinas ar benzinas, o didmiesčiuose neteks mokėti už parkingą. 

Kokį atstumą galiu nuvažiuoti su įkrautu elektromobiliu? Tai priklauso nuo baterijos talpos ir efektyvumo. Tai sužinosite rinkdamiesi sau patinkantį automobilį. Yra modelių, kurie jus nuveš 200 km., bet yra ir tokių, su kuriais iš Vilniaus nuvažiuosite iki Klaipėdos, grįšite atgal į sostinę ir dar porą dienų galėsite važinėti vietoje net nesustoję stotelėje. 

Jau turite elektromobilį ir norite jį apdrausti? Palyginkite keleto draudimo bendrovių pasiūlymus čia:

AUTOMOBILIO DRAUDIMAS