edrauda.lt Naujienos

4 labiausiai paplitę draudimo mitai – kas tiesa, o kas melas?

Draudimas – itin paklausi paslauga, apimanti įvairias sferas: nuo kelionių iki gyvybės. Deja, daugybė žmonių ir šiandien neskuba apsidrausti, nes yra veikiami nepagrįstų mitų. „Draudimas yra brangus ir nepraktiškas“, „nepasiteisins, tai pinigai į balą“, „esu per jaunas, kad įsigyčiau gyvybės draudimą“ – tai tik keli klaidingi įsitikinimai, siejami su draudimo paslaugomis. Draudimo įmonės „Edrauda“ atstovai paneigia labiausiai paplitusius mitus ir atsako, kaip yra iš tiesų.

Mitas nr. 1: draudimo paslauga yra labai brangi, prieinama ne kiekvienam.

Daugelis sutinka, kad draudimas turi galybę privalumų: suteikia saugumo jausmą, kad įvykus automobilio avarijai, užklupus ligai ar kitai nelaimei, finansiniais klausimais bus pasirūpinta. Tačiau dalis žmonių mano, kad tai – per brangi ir neprieinama paslauga. Tokia išvada susidaroma net nepasidomėjus, kiek iš tiesų kainuoja draudimas. 

Jums visai nebūtina bendrauti su draudimo agentu, kad išgirstumėte galimus pasiūlymus. Puslapyje www.edrauda.lt leidžiame palyginti keletą skirtingų draudimo bendrovių kainų, vėliau pasiūlymą galite išsirinkti pagal poreikius ir finansines galimybes: siekiant apsaugoti save bei artimuosius, daug išleisti tikrai nebūtina, o ir pasitikrinti juk nieko nekainuoja.

Mitas nr. 2: gyvybės draudimas jaunam žmogui nereikalingas.

Nepriklausomai nuo Jūsų amžiaus, bet kokie su sveikata susiję netikėtumai gali tapti ilgalaikiais finansiniais įsipareigojimais. Jeigu turite daug santaupų, kurių užteks padengti gydymo išlaidas, paskolas, laidotuves bei kitus neplanuotus įvykius ir manote, kad Jūsų artimieji nutikus nelaimei galės finansiškai save išlaikyti, apie draudimą galvoti nebūtina. Priešingu atveju, nedidelė suma, kas mėnesį skiriama draudimo įmokomis, ateityje gali tapti patikima apsauga Jums bei Jūsų šeimos nariams. Didelių santaupų tikrai nereikia, nes numatyta išmoka bus skiriama vos nelaimei nutikus. 

Dar vienas svarbus aspektas – sveikatą arba gyvybę apdraudus jaunesniame amžiuje, draudimo įmoka bus gerokai mažesnė. Jos dydis gali skirtis net perpus!

Mitas nr. 3: nespėjau apsidrausti kelionės draudimu prieš išvykstant. To padaryti būdama(-s) užsienyje jau nebegaliu.

Kelionės – tikra atgaiva kūnui ir mintims. Deja, išvykę į užsienį, nesate apsaugoti nuo nemalonių draudiminių įvykių. Nors rekomenduojama apsidrausti dar prieš išvykstant į kelionę, jeigu pamiršote tai padaryti arba persigalvojote jau būdama(-s) užsienyje, nesijaudinkite. 

Daugelis kompanijų teikia galimybę sudaryti draudimo sutartį likusiam kelionės laikotarpiui. Taip pat galite sutartį prasitęsti, jeigu Jūsų išvyka užtruko ilgiau, nei planavote. Draudimo sutarties kaina ir sąlygos gali skirtis, todėl draudimo kompaniją pasirinkite itin atidžiai.

Mitas nr. 4: nutikus draudiminiam įvykiui, išmoką gauti labai sunku.

Dalis žmonių baiminasi, kad susidūrus su nelaime, draudimo kompanijos žadėtos išmokos taip ir nesumokės. Tai – dar vienas mitas, tačiau norint išmoką gauti be streso ir laiku, būtina pasirinkti tik patikimą, gerą reputaciją turinčią draudimo kompaniją. Tokiu atveju jokių bėdų nekils ir visa numatyta suma Jums arba Jūsų artimiesiems bus išmokama itin operatyviai, pateikus būtinus dokumentus.

Jeigu apie draudimo galimybes norite sužinoti daugiau, nesivadovaukite mitais: verta pasikalbėti su profesionalais, kurie atsakys į kylančius klausimus ir pasirūpins patikimu draudimu visiems gyvenimo atvejams.