edrauda.lt Naujienos

Kaip gauti geriausias draudimo sąlygas ir sutaupyti?

Kaip gi sutaupyti, ką reikia daryti, kad privalomasis transporto priemonės draudimas būtų šiek tiek pigesnis? Šiuos klausimus girdime labai dažnai, todėl nusprendėme dar kartą papasakoti, kodėl kiekvienam vairuotojui kaina skiriasi ir kaip ji apskaičiuojama.

Nors daugumos draudimo bendrovių sąlygos labai panašios bet įmokų dydis kiekvienam vairuotojui gali būt skirtingas. Jei žinote, nuo ko tai priklauso, galite gerokai sutaupyti. 

Pagrindiniai veiksniai - jūsų amžius ir vairavimo stažas. Taip pat labai svarbu ir tai, kokį automobilio modelį vairuojate bei jo galingumas. Į formulę įeina ir vieta, kurioje įregistruota transporto priemonė, jei dar tiksliau, tai kaimiška vietovė ar didmiestis. Na ir dar vienas labai svarbus veiksnys - jūsų pačių drausmingumas. 

Kad geriau suprastumėte, pateiksime paprastą pavyzdį. Įsivaizduokite, kad draudimą nusprendė įsigyti ką tik teises išsilaikęs jaunuolis. Vairavimo patirtis labai maža - tai ženklas, kad patekti į autoįvykį tikimybė yra gerokai didesnė. Tarkim, šis naujasis vairuotojas įsigyjo ypač galingą automobilį ir žada juo važinėti sostinės gatvėmis. Kiekviena ši sąlyga tik brangins galutinę draudimo poliso kainą. Ir tai todėl, kad remiantis kitais panašiais variantas, statistika būna prastesnė nei kitų vairuotojų.

Paimkime kitą pavyzdį. Vairuotojas visą savo gyvenimą gyvena ypač mažame miestelyje, kur eismas visai neintensyvus. Transporto priemones vairuoja jau 20 metų ir per tą laiką nėra patekęs į nei vieną avarinę situaciją. Šio vairuotojo metinė draudimo įmoka gali būti dešimt ir daugiau kartų mažesnė nei pirmuoju atveju. 

Vairavimo stažo per dieną nesusrinksi, bet jei norite sumažinti savo įmokas verta rinktis mažiau galingą transporto priemonę, stengtis vairuoti drausmingai, nepatekti į jokius eismo įvykius. Šiuos veiksmus padaryti nėra sudėtinga, o efektą pajausite jau po metų.

Norite pasitikrinti, kokia metinė įmoka jums būtų paskaičiuota šiandien? Keleto draudimo bendrovių kainas palyginti galite vienoje vietoje ir tai padaryti padės mūsų sukurtas įrankis:

AUTOMOBILIO DRAUDIMAS