edrauda.lt Naujienos

Kaip išvengti susidurimo su laukiniu gyvūnu?

Tie, kuriems dažnai tenka važinėti miškingomis vietomis žino, kad tikimybė susidurti su į kelią iššokusiu gyvūnu yra gana didelė. Ji ypač padidėja migracijos metu, kuris vyksta pavasarį ir rudenį. Kaip išvengti šios nemalonios akistatos ir ką daryti jei ji įvyko?

Įprastai vairuotojai susiduria su briedžiais, stirnomis, šernais, kiškiais bei lapėmis. Patariama būti atidiems ne tik tada, kai prieš save pamatote kelio ženklą „Laukiniai žvėrys“. Jei kelias kerta pievas bei miškus - tai signalas, kad papildomas budrumas nepakenks. Statistika rodo, kad gyvūnai aktyviausi vakarais, maždaug nuo 17 val iki vidurnakčio, taip pat anksti ryte. Šiuo metu derėtų būti ypač budriems ir jei reikia, gerokai sulėtinti savo transporto priemonę.

Jei pastebėjote laukinį gyvūną, vaikštantį šalia važiuojamosios dalies, greitį sumažinti būtina. Dar geriau, trumpam sustoti ir įvertinti situaciją. Įprastai gyvūnai migruoja ne po vieną, tad jei viena stirna jau prabėgo, dar nereiškia, kad važiuoti jau saugu. Apsižvalgykite ar iš jos paskos nesiruošia šuoliuoti dar kelios.

Nepatariama imtis gąsdinimo priemonių garsiniu signalu. Išsigandęs žvėris neprognozuojamas. Turbūt esate girdėję atvejų, kai po signalo jie kaip tik kerta kelią, sustingsta vienoje vietoje ar šoka ant transporto priemonės?

Būna tų nesmagių atveju, kai gyvūnas tarsi išnyra iš niekur. Ir štai per kelias sekundes turite nuspręsti kaip elgtis. Geriausia būtų sukti automobilio vairą ta kryptimi, iš kurios gyvūnas ir atėjo. Jei žinote, kad smūgio išvengti nepavyks - stengkitės trenktis automobilio šonu, o ne priekiu. Stabdykite ir lenkite galvą kuo žemiau - kanopiniai gyvūnai gali užvirsti ant automobilio stogo, o šis deformacijos metu stipriai jus sužeisti. 

Įvykus avarinei situacijai įjunkite avarines šviesas, pastatykite avarinio sustojimo ženklus, kad kiti eismo dalyviai jus pastebėtų. Nepatariama gyvūno traukti patiems, jis gali sužaloti. Išsikvieskite atitinkamas tarnybas ir laukite automobilyje.

Tikimės, tokių nemalonių situacijų išvengti pavyks. Tačiau saugumas gėdos nedaro, todėl papildomai rekomenduojame apsidrausti tiek Kasko draudimu, tiek gyvybės draudimu. Geriausius pasiūlymus rasite čia:

KASKO DRAUDIMAS