edrauda.lt Naujienos

Stichinės nelaimės - kaip apsaugoti savo turtą?

Vasaros paskutinių savaičių orai buvo ypač permainingi. Šiltas dienas keitė audros ir seniai regėta kritulių gausa. Turbūt matėte vaizdo medžiagą, kurioje išdaužyti automobilių stikliai, krušos sukapotos renovuotų namų sienos, išversti ir nekilnojamą turtą suniokoję medžiai. Kaip apsisaugoti nuo tokių stichijų?

Rugpjūčio 14 dienos duomenimis į draudikus jau buvo kreiptasi daugiau nei 6 tūkst. kartų, o bendra visų pareiškėjų prašoma suma - 7 mln. eurų nuostolių. Draudikai skelbia, kad tai rekordinis draudiminių atvejų skaičius, taip pat rekordinė ir rezervuotų lėšų tam atlyginti suma. Pasak specialistų, paskutinį kartą panaši situacija buvo susidariusi prieš 13 metų, tačiau tuomet bendra suma tesiekė 2 mln. eurų. 

Vienas iš patarimų - reguliariai tvarkyti medžius. Pašalinkite senus, susilpnėjusius ar ligotus medžius. Taip pat nukirpkite šakas, kurios gali įsipinti į elektros laidus bei kitaip sukelti pavojų. Taip sumažinsite tikimybė, kad didelio vėjo ar audros metu šakos lūš ir padarys žalos. Prisiminkite, kad jei kris sunkios šakos jos gali ne tik apgadinti automobilius, bet ir pastatų stogus ar net stipriai sužeisti pro šoną einančius žmones.

Taip pat pasirūpinkite savo turtu. Audros metu stenkitės nepalikti automobilio po medžiais. Galbūt verta apsvarstyti galimybę įsigyti sandėliavimo vietą tiek turtui, tiek transporto priemonei.

Namuose bei automobilyje turėkite atsargumo priemonių rinkinį. Į jį gali įeiti maisto bei vandens atsargos, žibintuvėlis, baterijos, pirminės pagalbos vaistinėlė, šilti rūbai ir pan. Turint šį rinkinį, net ir netikėtos situacijos bus mažiau baisios. 

Tiesa, šios priemonės padeda, tačiau nuostolius vis tiek reikės atlyginti patiems. Todėl rekomenduojame apsidrausti savo daiktus ir jaustis šiek tiek ramiau. Įvykus nelaimei išlaidu amortizavimu pasirūpins draudimo kompanija. Tai padės išvengti netikėto piniginės paplonėjimo. Palyginkite keleto draudimo bendrovių pasiūlymus vienoje vietoje ir išsirinkite sau tinkamiausią: 

TURTO DRAUDIMAS