edrauda.lt Naujienos

4 dalykai, kurie labiausiai erzina vairuotojus

Apklausos metu išsiaiškinta, kas labiausiai erzina vairuotojus. Turime keturias dažniausiai pasitaikančias situacijas, kurios kartojasi nuolat. Pabandykime kiekvieną jų aptarti atskirai.

  1. Posūkio signalo nerodymas

Net 70 proc. respondentų šį veiksmą iš visų kitų išskyrė kaip vieną blogiausių. Nenuspėjami manevrai gali būti ir nekalto išsiblaškymo, ir chuliganiško vairavimo požymis. Tačiau priežastys čia nėra tokios svarbios, tokios situacijos ypač pavojingos. Kiti eismo dalyviai gali nenumatyti šalia vairuojančiojo ketinimų - žada sukti, ar persirikuoti, ar likti savo juostoje. Na, o kuomet šalia važiuoja tokia transporto priemonė, nemalonaus eismo įvykio tikimybė tik padidėja.

Kaip reaguoti į tokias situacijas? Derėtų visos kelionės metu išlaikyti atidumą, stebėti aplinką ir kitus eismo dalyvius. Jei pastebėjote vairuotoją, kuris atlieka nenuspėjamus manevrus, būkite pasiruošę ir nenuleiskite nuo jo akių. Taip pat galite padidinti atstumą ar, jei yra galimybė, tiesiog aplenkite jį.

  1. Staigus priešais važiuojančio automobilio stabdymas

Jei vairuojate, žinote, kaip lengva bakstelėti į tokius staigius manevrus atliekantį automobilį. Net 48 proc. apklausoje dalyvavusių atskleidė, kad kai priešais važiuojanti transporto priemonė staigiai stabdo, tai yra viena nemaloniausių patirčių.

Rekomenduojama išlaikyti ramybę ir neleisti emocijoms paimti viršaus. Išlaikykite budrumą, jei pastebite bent menkiausius ženklus, kad priešais važiuojantis gali staigiai stabdyti, sumažinkite greitį, padidinkite atstumą. Tai suteiks jums daugiau reakcijos laiko, jei prireiktų pačiam staigiai sustoti. Taip pat nepamirškite, kad net jei jūs pats išvengsite atsitrenkimo į priešais važiuojantį, už jūsų galimai taip pat važiuoja transporto priemonė. Savo staigia reakcija galite pridaryti bėdų greta esantiems eismo dalyviams.

  1. Mobilaus telefono naudojimas vairuojant

Respondentai tikina, kad tokių vairuotojų daugybė ir net 44 proc. apklaustųjų šis neatsakingumas kelia didelį pyktį.

Tokie veiksmai baudžiami ir pirmą kartą įkliuvęs telefono naudotojas susimokėtų nuo 60 iki 90 eurų. Atrodo nedidelė bauda, bet jie pakliūsite pakartotinai, gresia teisės vairuoti atėmimas nuo 1 iki 3 mėnesių. Todėl rekomenduojame įsigyti laisvų rankų įrangą ir neblaškyti savo dėmesio papildomais veiksmais. Vairuojant svarbiausias dalykas turėtų būti fokusavimasis į kelią. 

  1. Važiavimas per lėtai

Net 42 proc. apklaustųjų paminėjo vairuotojus, kurie pasirenka lėtesni nei leistiną greitį ir taip trukdo sklandžiam eismui. Dažniausiai už jų pradeda formuotis mašinų kolona, o piko metu gali atsirasti ir nedideli kamščiai. Tokius vairuotojus rekomenduojama apvažiuoti, niekada nežinai, kodėl šis važiuoja taip lėtai - galbūt sugedo automobilis, galbūt turi mažai praktikos ir pasirinko per sudėtingą maršrutą.

Kiekvienas iš šių keturių punktų gali sukelti avarinę situaciją. Jų išvengti gali ir nepavykti, todėl rekomenduojame Kasko draudimą. Su juo jaustės gerokai saugesni. Tiesa, puslapyje https://www.edrauda.lt/ galite patikrinti keleto draudimo kompanijų pasiūlymus ir išsirinkti jums labiausiai patinkantį.  

KASKO DRAUDIMAS