edrauda.lt Naujienos

Kodėl rudenį pasikeičia eismo sąlygos?

Lietuvių įpročiai nesikeičia dešimtečius - šiltuoju metų laiku atostogaujame ar netgi dirbame nuotoliniu būdu užmiesčiuose ar kaimiškose vietovėse. Atėjus rudeniui, vėl grįžtame į miestus ir įprastą rutiną. Statistika iškalbinga - rugsėjį didmiesčiuose transporto priemonių skaičius išauga beveik 14 proc. Besinaudojančių viešuoju transportu dar daugiau - lyginant su vasara, keleivių srautas didesnis net 17 proc.

Natūralu, kad drauge su gausėjančiu po miestą keliaujančių žmonių kiekiu, auga ir auto įvykių tikimybė. Esame įpratę kaltinti į didmiesčius studijuoti atvykusius jaunuolius - dėl to, kad šie nepažįsta naujų kelių, vairavimo teises gavo vos prieš keletą mėnesių ar šiaip mėgsta paspausti greitį. Tačiau tai nėra visiškai tiesa - lemiamas kriterijus, tiesiog didesnis srautas gatvėse, intensyvesnis eismas. Tai gali išbalansuoti tiek gerai savo maršrutą pažįstantį senbuvį, tiek naujakurį.

Specialistai tikina, kad dažniausiai pasitaiko mažareikšmiai įvykiai. Kamščių metu nesilaikoma saugaus atstumo ir nespėjus sustoti lengvai susidūriama. Taip pat tokie įvykiai dažni žiedinėse sankryžose ar persirikuojant. Judriuose kelyje įvykęs netinkamas manevras neretai kliudo ne vieną, o bent kelias transporto priemones. Tačiau, kaip jau minėjome, tai nesukelia labai didelių nuostolių - vidutinė žala siekia vos 400 eurų. 

Miesto valdžia žino apie transporto priemonių srautų sezoniškumą, tam kruopščiai ruošiamasi. Visgi vien to nepakanka. Miesto gyventojams patariama būti budresniems, jei įmanoma koreguoti savo kelionių laiką, kad išvengtų didesnių kamščių. Taip pat derėtų būti kantresniems ir padėti miesto svečiams įsilieti į naują gyvenimą. Studentams rekomenduojama nepervertinti savo jėgų ir nesiveržti nuosavais automobiliais į centrą. Geras būdas pažinti miestą - bent mėnesį po jį pavažinėti viešuoju transportu ar netgi, kol geri orai, dviračiais, rinktis keliones pėsčiomis. Prisijaukinus naują gyvenvietę kelionės nuosava transporto priemone bus daug malonesnės ir saugesnės.

Nemalonių situacijų išvengti kartais neįmanoma, tačiau jas amortizuoti galima turint Kasko draudimą. https://www.edrauda.lt/kasko/index/ puslapyje galite patikrinti keleto skirtingų draudimo bendrovių pasiūlymus, išsirinkti sau labiausiai patinkantį ir jau tą pačią dieną mėgautis saugesnėmis kelionėmis.

KASKO DRAUDIMAS