edrauda.lt Naujienos

Ką daryti, kad šlapiame kelyje neslidinėtumėte?

Artėjant lietingam sezonui verta pasikartoti važiavimo šlapiu keliu ABC. Pasistengsime čia ją ir priminti, kad jūsų kelionės būtų kuo saugesnės.

Gausiai lyjant vanduo nuo kelio dangos nespėja subėgti į šulinėlius, taip susiformuoja balos. Jas rekomenduojama apvažiuoti, nes niekada negali žinoti kas po jomis slepiasi. Čia gali būti tiek akmenys, tiek gilios duobės, kurios nelaimės atveju stipriai pažeis jūsų transporto priemonę.

Ne visada užtenka saugaus kelio ploto, kad balas apvažiuotumėte. Tokiu atveju tiesiog sumažinkite greitį. Taip pat važiuokite tolygiai, nekelkite bangų, nes besitaškantis vanduo gali užlieti variklį. Tiesa, net ir šiek tiek sudrėkę stabdžiai gali veikti prasčiau, pailgėti stabdymo kelias. Kad išvengtumėte nesusipratimų, keletą kartų spustelėkite stabdžius, taip jie šiek tiek pradžius. 

Jei kelyje ne tik pavienės balos, bet ir visa danga gerokai įmirkusi, tarp kelio ir padangų gali susidaryti vandens pleištas. Tada automobilis pradeda slysti lyg ledu, o toks efektas vadinamas akvaplaningu. Jei patekote į tokią situaciją, čia išgelbės tik geri vairavimo įgūdžiai. Nieku gyvu nestabdykite greitai ir iš visos jėgos. Automobilis tiesiog pradės slysti šonu ir tada jį valdyti bus dar sudėtingiau. Rekomenduojame po truputį atleidinėti akseleratoriaus pedalą, greitį mažinti po truputį ir tolygiai. Taip pat, jei įmanoma, pasistenkite nuvažiuoti nuo tos kelio vietos, ant kurios prisikaupę per daug vandens. 

Akvaplaningo atsiradimui didelę įtaką turi padangų kokybė. Šis nemalonus efektas, kuris daro įtaką automobilio slidinėjimui, gali atsirasti dėl sukietėjusios gumos ar nutrintų protektorių. Jei protektoriaus grioveliai negilūs, nėra kaip išstumti perteklinio vandens ir transporto priemonė gali tapti nevaldoma. Rekomenduojama reguliariai patikrinti padangų būklę, o esant poreikiui jas keisti. 

Tiesa, ne tik nusidėvėjusios padangos gali nulemti akvaplaningo atsiradimą. Tam įtakos gali turėti ir per mažas arba per didelis padangų slėgis. Patikrinti jį derėtų bent kartą per mėnesį. Padaryti tai galite nemokamai, bet kurioje degalinėje, o rekomenduojamą slėgį rasite pažymėtą specialiose automobilio vietose. 

Važiuojant lietingu metu avarinės situacijos rizika padidėja. Ir nesvarbu kaip saugiai vairuojame, 100% apsaugoti nesame nei vienas, todėl verta turėti KASKO draudimą. Jis nelaimės atveju pasirūpins nuostoliais:

KASKO DRAUDIMAS