edrauda.lt Naujienos

Kodėl privalomojo automobilio draudimo kainos keičiasi?

Privalomo automobilio draudimo kainos yra dažnai aptarinėjamas klausimas tarp draugų ir kolegų. Pabandykime išsamiau paanalizuoti veiksnius, kurie lemia padidėjusią kainą. 

Eismo įvykių statistika

Vienas iš svarbiausių veiksnių, kuris daro įtaką draudimo kainoms, tai eismo įvykių statistika. Draudimo įmonės atidžiai seka, kokie automobiliai dažniausiai patenka į avarijas, kokie vairuotojai linkę sukelti eismo įvykius ir kokie yra tų avarijų tipai. Remiantis šiais duomenimis, nustatomos rizikos grupės. Taigi jei tam tikros transporto priemonės ar vairuotojų grupė dažniau patenka į autoįvykius, natūralu, kad jiems įmokos gali kisti.

Vairuotojo įgūdžiai

Draudimo įmonės skatina drausmingus ir patyrusius vairuotojus. Manoma, kad jie rečiau patenka į eismo įvykius. Visgi pasitaiko ir išimčių - net patyrę vairuotojai dėl kitų eismo dalyvių neatsargumo gali patekti į avarines situacijas, pvz., stovint automobiliui parkavimo aikštelėje.

Kas be jūsų vairuos automobilį?

Draudimo įmonėms svarbu žinoti ar automobilį vairuosite jūs vienas ar dalinsitės su šeimos nariu, giminaičiu. Jei prie vairo sėdės asmuo, turintis mažą vairavimo patirtį, tai padidins draudimo riziką. Todėl visuomet būtina informuoti draudimo įmonę apie kitus galimus vairuotojus.

Gyvenamoji vieta ir eismo intensyvumas

Gyvenamoji vieta taip pat turi įtakos privalomo automobilio draudimo kainoms. Tarkim didmiesčiuose intensyvesnis eismas, dalyvauja daugiau automobilių, todėl ir rizika didesnė. Nenustebkite jei panašų automobilį vairuojantis ir tokį patį stažą turintis bičiulis iš provincijos už draudimą mokės šiek tiek mažiau.

Automobilio charakteristikos

Automobilio charakteristikos - svarbus aspektas nustatant draudimo kainą. Galingumas, amžius, techninė būklė - kriterijai, kuriuos draudimo kompanijos analizuoja nuolat. Daugiau galios reiškia didesnius iššūkius vairuotojui, o senas ar techniškai nusidėvėjęs automobilis gali padidinti avarijos riziką.

Lojalumas ir sutarties trukmė

Draudimo įmonės vertina ilgalaikius klientus ir jiems gali pasiūlyti išskirtinių pasiūlymų. Taip pat įtakos kainoms gali turėti jūsų pasirašomos sutarties trukmė. Tarkim metinė sutartis gali būti šiek tiek pigesnė nei trumpalaikė.

Veiksnių daug, bet nebūtina jų visų žinotu. Paprasčiausia pasitikrinti, kokius pasiūlymus asmeniškai jums gali duoti draudimo kompanijos - palyginti keletą jų puslapyje www.edrauda.lt 

AUTOMOBILIO DRAUDIMAS