edrauda.lt Naujienos

Vėlyvas ruduo kelyje: nuo ko atpratome keliaudami vasarą?

Ruduo kelyje - vienas nemaloniausių metų laikų. Tai patvirtina ne tik žmonių apklausos, bet ir statistika. Kalbama, kad paskutinį rudens mėnesį žuvusiųjų skaičius kelyje - vienas didžiausių per visus metus. Faktai nedžiugina, todėl besikeičiančios oro sąlygos verčia sunerimti ir atkreipti dėmesį. Kuo gi skiriasi vairavimas šiltuoju metų laiku ir kai užklumpa dargana?

Visi žinome, kad vasarines padangas į žiemines privalu pasikeisti iki lapkričio 10 dienos. Taip pat žinome, kad minimalus leistinas žieminių padangų protektoriaus gylis yra 3 mm. Tačiau ar žinote kokia temperatūra rodo, kad jau laikas pokyčiams? Kai oro temperatūra nukrenta žemiau 7 laipsnių, specialistai sutaria - tuomet žieminės padangos veikia patikimiau. Aišku, rytą ir įdienojus temperatūros gali drastiškai skirtis, todėl pagal tai sunku nustatyti kada vykti į autoservisą.

Konkretesnis patarimas - žiemines padangas susimontuoti dar spalio mėnesį. Tada būsite tikri, kad jūsų nepasiruošusių netikėtai neužklups rytinis plikledis. Nors spalio mėnuo gali būti labai permainingas, bet specialistai sutaria, kad jau geriau žieminės padangos kai šilčiau, nei vasarinės, kai temperatūra nukrenta iki nulio. Antruoju atveju važiuoti labai pavojinga ir netgi nepatartinta. 

Tiesa, nederėtų naiviai tikėtis, kad užtenka tik permontuoti padangas ir automobilis bus toks pats lyg juo važiuotumėte vasaros keliais. Rudenį keliuosi turime elgtis gerokai atsargiau - vairą sukti švelniau, važiuojant į posūkius sulėtinti, atsargiau važiuoti drėgnomis atkarpomis. 

Dar vienas svarbus aspektas - matomumas. Kartu su padangomis derėtų pasikeisti ir langų plovimo skystį. Vasarai skirtas skystis subalansuotas taip, kad padėtų nuvalyti vabzdžius ir panašius nešvarumus. O štai žieminis padeda tirpdyti ledą ir skaidyti purvą. Tad net jei ruduo šiltas, vasarinis skystis neveiks taip gerai, kaip žieminis.

Žiemą matomumas šiek tiek geresnis nei rudenį vien dėl to, nes iškritęs sniegas veikia kaip reflektorius. Tuo tarpu purvas ir trumpėjančios dienos niekaip nepadeda vairuotojams kliūtis įžiūrėti geriau. Kol kas dar tik mažuma pėsčiųjų vaikšto su atšvaitais, tad gerai nuvalyti langai, kokybiškos, stabdymo kelią mažinančios padangos ir atidumas - trys pagrindiniai saugumo ingredientai. 

Taip pat rekomenduojame ir ketvirtą dėmenį - KASKO draudimą. Jis padės amortizuoti eismo įvykio metu užklumpančias išlaidas:

KASKO DRAUDIMAS