edrauda.lt Naujienos

Saugaus vairavimo patarimai užklupus stipriam lietui

Lietuviški orai darosi vis labiau permainingi. Vieną savaitę kaitina lyg saunoje, o kitą užklumpa žaibų ir perkūnijos lydimos liūtys. Orų pakeisti negalime, tačiau adaptuoti savo vairavimo įpročius, privalu. Vien tam, kad saugūs būtume mes patys, aplinkiniai ir mūsų turtas.

  1. Jei galite - nevažiuokite 

Pirmas patarimas būtų paprastas. Žinote, kad artėja liūtys? Rinkitės apskritai niekur nevažiuoti. Išvažiavote ir stiprūs lietūs užklupo kelyje? Saugiai sustokite ir tęskite kelionę tik orui pasitaisius.

Tiesa, dažnas tokių oro sąlygų palydovas - stiprus vėjas. Todėl automobilio nederėtų statyti po medžiais ar aukštais objektais, kurie gali neatlaikyti vėjo gūsiu ir nuvirsti. Taip pat nestatykite vietose, kur gali susiformuoti didelės balos. Nei vienas nenorime rasti ant automobilio užkritusios šakos ar apsemto variklio.

  1. Važiuoti lėčiau ir atsargiau

Pasitaiko situacijų, kai važiuoti privalote ir pirmo patarimo laikytis niekaip nesigautų. Tokiu atveju rekomenduojame pasirinkti saugų greitį ir važiuoti gerokai lėčiau. Taip pat, jei nėra būtinybės, venkite lenkti prieš jus važiuojančias transporto priemones. Pažliugusiame kelyje kiekvienas maneveras gali būti pražūtingas.

Dideliu greičiu važiuojantis automobilis balose gali pradėti pavojingai slidinėti. Mažiau patirties turinčiam vairuotojui gali būti sunku suvaldyti transporto priemonę, kuri galiausiai gali patekti į avarinę situaciją. Derėtų nepamiršti ir apie kitus drauge su jumis dalyvaujančius eisme. Šalia važiuojantys gali taip stipriai aptaškyti, kad kelioms sekundėms visiškai prarasite matomumą. Per tas kelias „aklumo“ akimirkas gali įvykti bet kas. 

Aišku, visų balų nei jums nei aplinkiniams išvengti nepavyks. Tačiau galite važiuoti lėčiau, tolygiau, jei yra galimybė apvažiuoti kliūti ir nepalieti kitų.

  1. Pagerinkite matomumą

Gausus lietus gali stipriai suprastinti matomumą. Jei jaučiate, kad toliau 300 metrų nieko nematote, laikas įjungti rūko žibintus. Taip ne tik jūs patys šiek tiek padidinsite matymo kampą, bet ir jus pačius geriau pastebės važiuojantys iš paskos.

Taip pat matomumą pagerinsite valytuvus įjungę veikti maksimaliu greičiu. Taip pat verta šiek tiek sulėtinti ir laikytis didesnio atstumo nuo kitų transporto priemonių.

  1. Pasirūpinti draudimu

Nuo visų galimų situacijų apsisaugoti neįmanoma net vairuojant ypač atsargiai. Todėl verta pasirūpinti KASKO draudimu, kuris įvykus nelaimei padės amortizuoti galimas išlaidas. Visus draudimo pasiūlymus rasite čia:

KASKO DRAUDIMAS