edrauda.lt Naujienos

Kilnojamo turto apsauga: ką verta apdrausti?
Pastebima, kad vis daugiau žmonių rūpinasi ne tik nekilnojamojo, bet ir kilnojamojo turto apsauga. Tai tokia turto rūšis, kurią prireikus galima perkelti į kitą vietą, nesumažinant jos vertės, paskirties, savybių ar turinio. Kokio tipo kilnojamą turtą rekomenduojama apsidrausti ir nuo kokių rizikų tai saugo?

Augintinio draudimas

Daugelis žmonių gyvūnus vertina kaip lygiaverčius šeimos narius, todėl ieško būdų juos apsaugoti. Vis dažniau apdraudžiami šunys ir katės – tiek veisliniai, tiek mišrūnai. Augintinio draudimas pasiteisina, jeigu gyvūnas suserga ar patiria traumą: padengiamos visos veterinarinio gydymo išlaidos. Priklausomai nuo draudimo sutarties, gali būti atlyginami nuostoliai, jeigu augintinis padaro žalą kitiems, pavyzdžiui, sugadina svetimą turtą. Galiausiai, augintinio draudimas taip pat numato išmoką gyvūno mirties, dingimo ar vagystės atveju. 

Tiesa, svarbu atkreipti dėmesį, kad šis draudimas taikomas tik tam tikrais augintinio gyvenimo tarpsniais: dažniausiai apdraudžiami gyvūnai nuo 2-4 mėnesių iki maždaug 7-8 metų amžiaus.

Mobiliojo telefono, planšetės arba kompiuterio draudimas

Gyvename pasaulyje, kuriame išmaniosios technologijos talkina mums kone kiekviename žingsnyje – jos naudojamos darbui, pramogoms, pirkiniams, svarbiems užsakymams atlikti. Jeigu elektroninė technika Jums itin reikalinga ir dažnai ją naudojate, verta pasvarstyti apie papildomą kompiuterio ar telefono apsaugą nuo apliejimo, ekrano dužimo, vagystės. Pasirūpinkite, kad patirti nesklandumai nesujauktų Jūsų kasdienybės.

Draudimas padengia taisymo išlaidas, taip pat – naujo telefono arba kompiuterio įsigijimą, jeigu senasis buvo prarastas arba pažeistas nepataisomai. 

Buitinės technikos draudimas

Ekspertai pastebi, kad įvairūs buitinės technikos gedimai lietuviams kasmet sukelia nemažų problemų, kurių sprendimas kainuoja laiką ir pinigus. Dažniausiai pasitaikančios bėdos – elektrinės kaitlentės dužimas, šaldytuvo, orkaitės ar skalbimo mašinos gedimai. 

Buitinės technikos draudimas leidžia išvengti papildomų rūpesčių. Dauguma draudimo sutarčių numato, kad įvykus gedimui, bus padengtos visos remonto išlaidos. Jeigu technika buvo negrįžtamai pažeista, ji gali būti pakeičiama nauja analogiška. 

Vertybių (meno dirbinių, juvelyrikos ir kt.) draudimas

Meno kūriniai, muzikos instrumentai, brangūs papuošalai ar drabužiai daugeliui turi ne tik piniginę, bet ir emocinę vertę. Jeigu taip jaučiatės ir Jūs, pats metas pasirūpinti finansine pagalve nenumatytam atvejui. Nors prarastos vertybės draudimas nesugrąžins, tačiau leis jaustis užtikrinčiau, padės išvengti didelių išlaidų. 

Meno kūrinių, juvelyrinių papuošalų ir kitų vertybių draudimas suteikia finansinę apsaugą patyrus vertybės sugadinimą, praradimą ar vagystę.

Kilnojamojo turto draudimas – praktiška investicija, kuriai gali tekti paskirti nuo kelių iki keliolikos eurų per mėnesį. Ieškoti patikimos turto apsaugos šiandien patogiau nei bet kada anksčiau. Apsilankę internetiniame puslapyje https://www.edrauda.lt/, rasite skirtingų kompanijų pasiūlymus kilnojamo turto draudimui: išsirinkite geriausią!

SKAIČIUOTI TURTO DRAUDIMO KAINĄ