edrauda.lt Naujienos

Užliejote namus? Ką daryti?

Mūsų namai gali netikėtai tapti stichinių nelaimių ar techninių gedimų aukomis. Vandens nutekėjimas, užliejimai ir pan. - tai ypač dažnai pasitaikanti nelaimė. Kaip nuo jos apsisaugoti ir kaip elgtis įvykus tokiai nemaloniai situacijai? 

Dauguma žmonių yra netyčia užlieję savo namus, žemiau esantį butą ar patys užlieti kaimynų. Nuo sausio 1 d. iki gegužės 1 d., vos per keturis mėnesius, Lietuvoje užfiksuota daugiau nei 3,2 tūkst. tokių atvejų. Jei šis skaičius nieko nesako, galbūt įspūdingiau atrodys faktas, kad tai yra net 27 užliejimai per parą. Toks didelis skaičius tik dar kartą įrodo, kad kasdien dėl šios nelaimės žmonės patiria didžiulius nuostolius.

Statistika taip pat nurodo, kad dažniausiai tokios nelaimės įvyksta senos statybos daugiabučiuose. Nors naujuose butuose tai rečiau pasitaikantys atvejai, tačiau įvykus jiems žala būna gerokai didesnė. Jei senos statybos butų savininkai sugeba išsisukti ir su 300 eurų žala, tai naujesnių žalos vidurkis apie 750 eurų. Dėl ko skiriasi sumos? Nes žala padaroma ne tik sienoms ar grindims, bet ir viduje esančiai elektronikai, baldamas, paveikslams ir pan.

Jei pas jus įvyko nelaimė, didelė tikimybė, kad žalos padarėte ne tik savo aplinkai, bet ir kaimynams. Net 30 proc. užliejimo įvykių metu nukenčia ir šalia esantys būstai. 

Ką daryti jei pastebėjote vandens nuotėkį? Pirmiausia užsukite šaltinį, vandentiekio sklendę. Iškart po to rekomenduojama išjungti visus aplink esančius elektros prietaisus bei į sausą vietą sudėti daiktus, kurių vanduo nespėjo sugadinti. Ir tik tada imkitės avarijos likvidavimo - surinkite vandenį. Taip pat pasirūpinkite geru vėdinimu ir šiluma, kad patalpos greičiau išdžiūtų. Na, o sulietus daiktus teks nusausinti ir po vieną išdžiovinti.

Tokios netikėtos nelaimės gali stipriai kirsti per kišenę. Tekst keisti tiek savo namuose sugadintus daiktus ir apdailos detales, bet ir padengti nuostolius greta esantiems butams. Nuo tokių nelaimių nėra apsaugotas nei vienas, tačiau amortizuoti nuostolius galite įsigiję atitinkamą draudimą. Daugiau apie visas mūsų siūlomas paslaugas skaitykite www.edrauda.lt - čia ne tik rasite viską ko reikia, bet ir galėsite palyginti keleto draudimo pasiūlymus bei išsirinkti tinkamiausią sau.  

TURTO DRAUDIMAS