edrauda.lt Naujienos

Kaip apsisaugoti nuo gaisro?

Gaisrai yra labai dažnas reiškinys, kasmet suniokojantis nemažai nekilnojamo turto bei asmeninių žmonių daiktų. Itin svarbu žinoti, kaip apsisaugoti nuo nelaimingų atsitikimų. Tačiau prieš pradedant kalbėti apie atsargumo priemones, verta peržvelgti ir statistiką, iliustruojančią šių įvykių mastą. 

Kalbant apie lietuvių šeimos ūkiuose kylančius gaisrus, statistika iškalbinga. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad nuo sausio iki balandžio pabaigos jau dabar suskaičiuota daugiau nei 2,6 tūkst. gaisrų atvejų. Kad būtų lengviau suprasti mastą, įvyko beveik 22 nelaimės per mėnesį, daugiau nei 5 per savaitę. Kaip jau supratote, kone kiekvieną dieną gaisrininkams tenka gelbėti žmonių turtą ir pačius juos iš ugnies gniaužtų.


Tiesa, metų pabaigoje šie skaičiai šiek tiek išauga ir jau trečius metus iš eilės vidutiniškai per metus suskaičiuojama per 8,5 tūkst. gaisrų. Didžioji dalis jų kyla dėl vienintelės priežastis, žymimos kaip neatsargus žmonių elgesys su ugnimi. Užtenka neatsargaus elgesio ir pamiršta deganti žvakė ar be priežiūros paliktas lygintuvas gali tapti rimtos tragedijos priežastimi. 

Pirmas dalykas kurį reikia padaryti norint išvengti gaisro - namuose įsirengti dūmų detektorius. Anglies monoksido detektorius identifikuoja dujas, kurios plika akimi nematomos, taip padeda išsaugoti gyvybę. Šalia šios apsaugos priemonės, būtina pasirūpinti ir gesintuvais, kurie neleis ugniai taip greitai išplisti ir padės sulaukti profesionalios pagalbos. 

Taip pat reguliariai patikrinkite ar visi turimi laidai sveiki, neįtrūkę ir jų izoliacija nepažeista. Per naktį nepalikite be priežiūros kraunamų telefonų, nes šie kartais perkaista. Venkite palikti elektros prietaisus ant drėgnų paviršių ar šalia vandens šaltinių. Ir aišku - stenkitės nerūkyti namie, o ypač lovoje, tai lyg šiol yra gana dažna gaisrų priežastis.

Na ir pabaigai. Nuo gaisro nesame apsaugoti nei vienas, tad specialistai stipriai rekomenduoja nuo nelaimingų atsitikimų apsidrausti iš anksto. Draudimas nutikus nelaimei padės amortizuoti nuostolius ir atnaujinti sugadintus daiktus ar kitus objektus. Daugiau apie draudimo galimybes: 

TURTO DRAUDIMAS