edrauda.lt Naujienos

Vasarą eismo įvykių padaugėja - ką daryti?

Vasaros metu daugiau keliaujame automobiliu, o tai lemia didėjantį eismo įvykių skaičių. Į ką derėtų atsižvelgti ir ko pasisaugoti?

Laisvas vasaros dienas leidžiame prie ežerų. Įprastai kepant šašlykus ar grilinant mėsą vartojami ir alkoholiniai gėrimai. Po tokių pasibuvimų pasitaiko, kad žmonės neįvertina savo galimybių ir realios situacijos sėda prie vairo neblaivūs. Tokie vairuotojai kelia grėsmę visų eisme dalyvaujančių saugumui. Praėjusiais metais dėl neblaivių vairuotojų kaltės užregistruoti 236 eismo įvykiai, kuriuose žuvo 15 žmonių ir sužeista 350. Todėl pastebėjus neblaivų vairuotoją ar įtartinai manevruojantį automobilį svarbu pranešti policijai ir užkirsti kelią nelaimei.

Kita šiltojo metų sezono rizika - greitis. Jis ir taip leidžiamas gerokai didesnis nei žiemą, tačiau jausdami gerą kelio dangą, puikias oro sąlygas, dažnai leidžiame sau paspausti dar daugiau. Skaičiai iškalbingi - 2020-aisiais užfiksuota apie 460 tūkst. greičio viršijimo atvejų, o po metų, 2021-aisiais, toks nusižengimas šalies keliuose fiksuotas daugiau nei 760 tūkst. kartų. Skambėsime lyg pamokslautume, be nustatyto leistino greičio laikytis verta ne tik dėl saugumo, bet ir mažesnių degalų sąnaudų. Na ir aišku - kiekviena bauda už viršytą greitį taip pat nemenkai paplonina piniginę.

Vasarą nutinka daug smulkių incidentų. Dažniausiai šie įvyksta siauruose keliukuose, vedančiuose prie jūros ar ežerų. Taip pat dažni netikėtumai stovėjimo aikštelėse, kur žmonės elgiasi chaotiškai, skuba ir ne visada atkreipia dėmesį į atstumus tarp transporto priemonių. Dažniausiai pažeidžiami automobilio dažai, įlenkiami sparnai, dureles. Pastebima, kad tokių smulkių avarinių situacijų kaltininkai neretai linkę pabėgti iš įvykio vietos. Tačiau svarbu prisiminti, kad paliekant įvykio vietą galima turėti rimtų teisinių ir finansinių pasekmių.

Vairuotojai turėtų būti ypač atsargūs per Jonines, Mindaugo karūnavimo dieną ir kitus ilguosius savaitgalius - šiuo laikotarpiu įvyksta daugiau eismo įvykių nei įprastai. Praėjusiais metais per Jonines buvo užregistruota dvigubai daugiau avarijų nei įprastomis dienomis.

Kaip apsisaugoti nuo visų minėtų netikėtumų? Svarbiausia būti atsargiems ir turėti galiojantį draudimą. Jei norite turėti daugiau garantijų - šalia privalomo transporto priemonės draudimo rinkitės ir Kasko:

SKAIČIUOTI KASKO DRAUDIMĄ