edrauda.lt Naujienos

Ilgojo savaitgalio rizikos: avarijos, vagystės, buitinės technikos gedimai

Joninės, tai dar viena šventė, kurios metu daugybė žmonių ima atostogas ir keliauja. Tokiu metu atsiranda daug įvairių rizikų. Intensyvesnė situacija kelyje didina avarinių situacijų tikimybę. Tuo tarpu tušti namai - traukia ilgapirščius. Taip pat tuščiuose namuose didėja ir netikėtų nelaimingų nutikimų tikimybė, kurių metu gali sugesti be priežiūros palikta buitinė technika ir pridaryti žalos.

Statistika iškalbinga - vagysčių skaičius iš būstų per ilgus savaitgalius išauga net 3-5 kartus. Vagys žino, kad žmonės išvyksta iš namų švęsti ir tuo pasinaudoja. Todėl svarbu imtis priemonių ir užkirsti jiems kelią - rekomenduojama nepalikti pravirų langų, patikrinti ar užrakintos visos durys. Jei reikia - pasirūpinti saugos kameromis ar signalizacija. 

Daugelis vagysčių vyksta privačiose aptvertose teritorijose, todėl svarbu įnešti turtą į namus arba jį tvirtai prirakinti prie stacionarių objektų. Tai galioja ne tik dviračiams, žoliapjovėms,  bet net ir lauko baldams, šie daiktai taip pat yra labai patrauklūs vagims.

Saugotis reikia ne tik nuo vagysčių, bet ir nuo netikėtų situacijų. Nepamirškite atidžiai išjungti buities elektros prietaisų, užsukti vandenį ir patikrinti senesnės statybos namus, kad išvengtumėte užliejimų ir gaisrų.

Taip pat svarbu būti atsargiems kelyje. Prieš išvykstant reikėtų patikrinti automobilio būklę, įsitikinti, kad yra pakankamai degalų, tinkamas oro slėgis padangose, papildyti tepalų. Taip pat rekomenduojama laikytis saugaus vairavimo taisyklių, neviršyti greičio ribos, nesipiktinti kitais eismo dalyviais, naudoti saugos diržus.

Sumažinti visų šių apkalbėtų situacijų žalą gali padėti skirtingi draudimo produktai. Siūlome pasidomėti jais visais čia:

VISI PASIŪLYMAI