edrauda.lt Naujienos

Paspirtukai - už ar prieš?

Rodos didmiesčių gyventojai pasiskirstė į dvi barikadų puses. Vieni paspirtukais naudojasi - juos nuomojasi ar turi įsigiję nuosavus. Kiti - piktinasi tokiais vairuotojais ir nuolat ieško galimybės pasisakyti apie savo antipatiją. 

Ir tai nėra tik lokalios aktualijos. Naujienų portaluose randame informacijos, kad visai neseniai Prancūzijoje vyko referendumas, kurio metu gyventojų teirautasi - kaip reaguojate į naujuosius eismo dalyvius? Kalbama, kad absoliuti dauguma pasisakė prieš elektrinių paspirtukų nuomą mieste. Tačiau derėtų nepamiršti dviejų faktų - referendume dalyvavo mažiau nei 10% rinkėjų, na ir pats referendumo tipas yra labiau patariamasis.

Paspirtukininkai dažnai patenka į keistus eismo įvykius, tačiau negalime nesutikti, kad kiekviena nauja transporto priemonė palengvina mūsų kasdienybę. Paspirtukininkams, norintiems išvengti netikėtų situacijų, turime keletą rekomendacijų:

1. Saugumas - pirmoje vietoje

Nesvarbu kokia transporto priemone naudojate. Judate greičiau nei einantis žmogus, vadinasi rizika nukristi ir susižeisti tik didėja. Būtina dėvėti šalmą, ne pro šalį ir rankas bei kojas dengiantys drabužiai, alkūnių, kelių paminkštinimai, kurie šiek tiek amortizuos smūgį.

2. Eismo taisyklės

Teisiu šiai transporto priemonei nereikia, bet jei perskaitysite kelių eismo taisyklių knygelę, tikrai nepamaišys. Paspirtukas įsilieja į eismą, tenka trumpesnes ar ilgesnes atkarpas važiuoti šalia automobilių, tad ypač naudinga suprasti kokia logika vadovaujasi automobilistai. 

3. Rinktis tinkamą transporto priemonę ir vietas

Kiekvienas paspirtukas šiek tiek skiriasi. Pradėjus važiuoti iš nuomos punkto paimta transporto priemone verta neskubėti, testuoti ar viskas veikia tinkamai. Taip pat svarbu tinkamai pasirinkti kelionės vietas. Patartina kelionę tęsti mažiau aktyviomis gatvėmis, tuščiais keliukais ar parkais.

4. Apsidrausti nuo galimų netikėtumų

Turime tokį draudimo tipą, kurį vadiname „Asmens / šeimos draudimas“. Juo galima apdrausti savo ir šeimos narių padarytą žalą tretiems asmenims. Šalia viso paketo naudų dar galima papildomai pasirinkti ir dviračių, riedžių, paspirtukų valdytojo padaryta žala. Tokią apsaugą turėti verta, nes niekada nežinai kas gali nutikti kelyje.

Šį draudimą rasite čia:

SKAIČIUOTI DRAUDIMO ĮMOKĄ