edrauda.lt Naujienos

KASKO Jūsų automobiliui: ar tikrai verta apsidrausti?
Sunku paneigti faktą, kad KASKO automobilio draudimas suteikia komfortą ir saugumo jausmą. Jis leidžia nesirūpinti dėl žalos, padarytos automobiliui net tada, jeigu Jūs buvote avarijos kaltininkas. Taip pat finansiškai apsaugo, jeigu transporto priemonė buvo apgadinta įvykus vagystei, stichinei nelaimei ir daugeliu kitų atvejų. Vis dėlto, svarbu atvirai atsakyti į klausimą – ar KASKO draudimas rekomenduojamas visiems automobiliams?

Svarstote, ar verta savo automobilį apsaugoti KASKO draudimu? Kad netektų gailėtis, būtina pasverti visus „už“ ir „prieš“. Draudimo produktų specialistai atskleidžia KASKO privalumus ir trūkumus.

Kada KASKO rinktis neverta?

Sena transporto priemonė ir nedidelė jos vertė – pagrindinė priežastis, dėl kurios reikėtų rimtai pasvarstyti prieš renkantis KASKO draudimą. Kitaip tariant, kritiškai pasverkite automobilio vertės ir draudimo kainos santykį. 

Tiesa, įsitikinimas, kad šis draudimas seniems automobiliams būtinai yra nuostolingas – klaidingas. Vakarų Europoje daugelis senesnio modelio automobilių savininkų renkasi KASKO, kuris suteikia papildomą saugumo pagalvę įvykus eismo įvykiui ir kitiems neplanuotiems atvejams. Jeigu nesijaudinate dėl įsilaužimo pavojaus, verta įsigyti pigesnį, dalinį draudimo variantą. Be to, KASKO senesniam automobiliui atsieis mažiau nei naujam modeliui, todėl tai gali būti puiki investicija.

Svarstant dėl šio draudimo, taip pat įvertinkite, kokioms reikmėms naudojate automobilį. KASKO labiausiai džiaugiasi žmonės, daug laiko praleidžiantys kelyje, už vairo sėdantys kone kasdien. Jeigu automobilį naudojate retai, netolimoms kelionėms, tikėtina, kad rasite draudimo tipą, kuris labiau atitiks Jūsų poreikius.

Ne prabangos prekė

Nepaisant KASKO privalumų, specialistai pastebi, kad dalis lietuvių šį draudimą vertina kaip prabangos prekę. Tai nėra tiesa: keliuose daugėjant transporto priemonių, eismo sąlygoms komplikuojantis ir intensyvėjant, didėja įvairių eismo įvykių tikimybė. Jų metu gali būti stipriai apgadinamas automobilis ir jame esantis turtas. 

Norint apsisaugoti nuo didelių remonto kaštų nutikus autoįvykiui, KASKO – praktiškas ir pasiteisinantis pasirinkimas. Šis draudimas siūlo daug papildomų paslaugų, tad yra pritaikomas įvairiems poreikiams. Pavyzdžiui, yra galimybė įsigyti vairuotojo ir keleivių draudimą nuo nelaimingų atsitikimų. KASKO padengs avarijos metu patirtą sveikatos žalą, gydymo išlaidas, numatoma kompensacija neįgalumo ir mirties atveju. Taigi, kokios bus draudimo sąlygos ir galutinė suma, priklauso nuo Jūsų.

KASKO automobilio draudimą klientams teikia nemažai Lietuvos draudimo bendrovių. Rasti geriausią sprendimą internetu patogiau – puslapyje www.edrauda.lt pamatysite daugybę pasiūlymų Jūsų automobiliui. Įvertinkite kainas, sąlygas ir pasirinkite Jums tinkamiausią KASKO draudimą.