edrauda.lt Naujienos

Ketvirtadalis automobilių apgadinami važiuojant atbuline eiga - kaip apsisaugoti?

Ar žinojote, kad statistinis vairuotojas per vienerius metus atbulomis nuvažiuoja net 1,5 km.? Į šią sumą įskaičiuoti visi sukiojimaisi parkuojantis ir kiti smulkūs manevrai. Rodos nedaug, tačiau tokios nestandartinės situacijos kartais prišaukia nelaimes. Lietuvos draudimo bendrovių duomenimis, kas penktas draudiminis atvejis susijęs būtent su važiavimu atbuline eiga.

Tokių eismo įvykių nuostoliai palyginti maži, greičiausiai dėl to, kad greitis labai nedidelis. Kenčia veidrodėliai, įvairiose vietose nubrėžiami dažai, dažnai pasitaiko sparno ar durelių sulankstymo atvejų. Jei vairuojate automobilį su priekabos kabliu, tokio tipo įvykio metu žalą padarysite šiek tiek didesnę, tačiau įprastai ji nesiekia nė 1000 eurų.

Esame linkę galvoti, kad į tokias situacijas dažniausiai patenka neseniai teisęs išsilaikę jaunuoliai. Turintys mažiau patirties ir prasčiau jaučiantys automobilio gabaritus. Tačiau tai nėra visiškai tiesa. Klevo lapai kaip tik savo pirmaisiais metais būna daug atsargesni ir nesudaro kritinės masės nelaimėlių. Įprastai avarinės situacijos važiuojant atbulomis įvyksta tiems, kurie jaučiasi jau turintys patirties, drąsiau spusteli gazą ir neįvertina realios situacijos. 

Kaip derėtų apsisaugoti nuo nemalonių situacijų? Pirmiausia - elementarus atsargumas, dėmesingumas ir kelių eismo taisyklių laikymasis. Atšilus orams automobiliais keliaujame daugiau, todėl manevruojant naujose vietose, prie vandens telkinių, miškuose, siaurose kurortinių miestų gatvelėse derėtų ypač atsargiai. 

Suprantame, kad ir kaip besisaugotumėte, nemalonių situacijų išvengti ne visada pavyksta. Todėl siūlome apsidrausti KASKO - draudimu, kuris avarinės situacijos atveju nuostolius atlygins tiek dėl jūsų nukentėjusiai pusei, tiek jums patiems:

SKAIČIUOTI KASKO ĮMOKĄ