edrauda.lt Naujienos

Didžiosios metų šventės - kaip elgtis kelyje?

Didžiosios metų šventės yra tas laikas, kai į eismą įsilieja ypač didelis kiekis transporto priemonių. Vieni leidžiasi aplankyti tėvų bei giminaičių, kiti - keletą papildomų laisvų dienų stengiasi išnaudoti poilsiui. Didesnis eismas lygu daugiau rizikų. Kaip apsidrausti, kad šventės būtų be netikėtumų?

Pirma ir pagrindinė rekomendacija - patikrinti transporto priemonės būklę. Tai netruks daug laiko, bet gali padėti išvengti nemalonių situacijų. Patikrinkite padangų slėgį, susireguliuokite žibintus, papildykite langų skysčio atsargas ir pan. Svarbu ne tik techniškai tvarkingas automobilis, bet ir tvarkingai sudėti daiktai - jei stabdymo metu po saloną pradės skraidyti dėžės, tikrai neapsidžiaugsite.

Ankstesniame straipsnyje minėjome, kad pavasarinė saulė gali stipriai blaškyti vairuotoją ar net apakinti taip, kad galima trumpam prarasti orientaciją. Dėl to su savimi patariama turėti kepurę su snapeliu bei tamsintus arba poliarizuotus akinius. Net jei nemėgstate šių aksesuarų, jie gali padėti išvengti avarinės situacijos.

Gal šis patarimas skambės keistai, bet pasirūpinkite pilnu kuro baku. Statistika rodo, kad kas ketvirtas vairuotojas yra susidūręs su situacija, kuomet kelyje pristigo kuro. Kuomet kelyje didelis kiekis automobilių, stovėti kelkraštyje laukiant pagalbos yra gana rizikinga. Ypač tamsiu paros metu ar esant blogoms oro sąlygoms, kiti transporto dalyviai gali jūsų nepastebėti ir kliudyti.

Derėtų nepamiršti fakto, kad tokiu laiku į keliones vyksta ir daug vyresnių žmonių. Įprastai jų reakcijos laikas gali būti šiek tiek lėtesnis, o ir transporto priemonė, jei retai naudojama, gali būti techniškai netvarkinga. Taip pat kelyje sutiksite ir daug „klevo lapų“. Šie jauni vairuotojai turi gerokai mažiau patirties. Taigi jūsų užduotis būti atsargiems, agresyviai nemanevruoti, būti kantriems ir pakantiems kitų atžvilgiu, laikytis eismo taisyklių, 

Kad ir kokie būtume atsargūs, kartais išvengti netikėtumų nepavyksta. Rekomenduojame apsidrausti Kasko draudimu ir minimalizuoti galimas nemalonias išlaidas. Patikrinkite keleto skirtingų draudimo kompanijų sąlygas ir išsirinkite tinkamiausias jums: www.edrauda.lt