edrauda.lt Naujienos

Kodėl naujiems vairuotojams draudimas brangesnis?

Ar kada susimąstėte, kodėl draudimo kompanijos nepasitiki ką tik vairuotojo pažymėjimą gavusiais jaunuoliais? Tai pagrįstas atsargumas, kurį diktuoja statistiniai duomenys. Paanalizuokime, kaip sekasi šviežiems eismo dalyviams elgtis kelyje.

Žiūrint į suvestines matome, kad pradedantieji sukelia net 2,5 karto daugiau autoįvykių lyginant su tais, kurie turi didesnį stažą. Aišku, ta pati statistika rodo ir kitą faktą. Šių asmenų sukeltos avarijos dažniausiai būna smulkesnės. Jie lėčiau važiuoja, nėra susidūrę su tam tikromis situacijomis ir streso metu pasielgia neapgalvotai. Dažnai pradetantieji nubraukia kitus automobilius, per neapdairumą atsitrenkia į mieste lėtai judančią mašiną priešais. 

Kad patvirtintume šį faktą, vėlgi galime remtis statistika. Jei žalių lapų sukelto įvykio vidutinė žala siekia apie tūkstantį eurų, tai patyrusių vairuotojų kaštai kone dvigubi. Ir tai taip pat nesunku paaiškinti. Su patirtimi atsiranda drąsa, važiuojama didesniu greičiu, manevruojama užtikrinčiau. Tai yra sąlygos, kurios ir prisideda prie tokių skaičių.

Specialistai teigia, kad būtent dėl šios statistikos inicijuotas pereinamasis laiko tarpas, kol naujiems vairuotojamas ribojamas greitis, taip pat draudimo paslaugos šiek tiek brangesnės. Tie patys specialistai mini, kad dažna pradedančiųjų klaida - mokymosi metu pripratus, kad šalia sėdi instruktorius ir visada padės, sunku suprasti, kad nuo dabar visa atsakomybė yra vairuotojo rankose ir jis lygiavertis eismo dalyvis. 

Tačiau kalbant apie draudimą - nereikia nusiminti. Net ir naujam vairuotojui galima rasti gerą variantą. Tam labiausiai padeda kainų palyginimo sistema www.edrauda.lt