edrauda.lt Naujienos

Pavasariniai iššūkiai vairuotojams - akinanti saulė

Apie tai retai kalbame, bet šylant orams susiduria kiekvienas, kuris vairuoja transporto priemonę. Pavasariui grįžtant į gatves dažniausias vairuotojų galvos skausmas - akinanti saulė. Kaip sumažinti šį nepageidaujamą efektą, trukdantį patogiai jaustis už vairo?

Kai diena ypač giedra salės gauname ne tik per priekinį stiklą, bet ją atspindi ir veidrodėliai. Jei spektras itin intensyvus apakintas vairuotojas gali nepastebėti, kad priešais važiuojantis automobilis staiga pradėjo stabdyti. O tai gręsia nemaloniu susidurimu. Kiek retesnis atvejis kai apakintas vairuotojas išvažiuoja į priešingą juostą. Nors ir rečiau pasitaikantis, bet tokių incidentų draudimo kompanijos bent keletą suskaičiuoja kiekvieną pavasarį.

Pirmas patarimas - pasirūpinti stiklais. Jei automobilis senesnis ar labai intensyviai naudojamas, ant priekinio stiklo gali būti susidarę daug įvairių pažeidimų, kurie šviečiant saulei dar labiau apsunkina matomumą. Nebūtina keisti pačio stiklo, yra įvairiausių priemonių, kurios gali padėti jį atgaivinti. Pagaliau, galbūt užtektų gerai nušveisti.

Vis dar kalbant apie stiklą - būtina pasirūpinti nuolatine jo švara. Visada laikyti pilną bakelį langų skysčio, o ir patį skystį pasirinkti ne bet kokį, o pritaikytą būtent šiltam sezonui. Nebijokite, pastaruosius keletą mėnesį didelio minuso nebus, tad turimą žieminį skystį panaudosite kai vėl pradės šalti.

Kitas būdas - dėvėti kepurėlę su snapu ir tamsintus ar poliarizuotus akinius. Net jei įprastai tokių aksesuarų nedėvite, turėti juos automobilyje kaip atsargumo priemonę, niekada nepamaišys.

Jei pajutote, kad jus apakino saulė nukreipkite akis į šoną ir mirksėkite. Taip bent šiek tiek regėjimas atsistatys. Jei jaučiatės blogai, nebijokite įjungti avarinių žibintų ir jei reikia, sustoti kelkraštyje. Jei turite jautresnį regėjimą patariame nesirinkti laiko meto, kai saulė pati aktyviausia. Taip pat tokiu metu nevažiuokite miškingomis vietovėmis. Per šakas bėgantys spinduliai gali sukelti nemalonų efeką.

Na ir paskutinė priemonė. Rekomenduojame įsigyti Kasko draudimą. Tai papildoma priemonė, kuri padės tuo atveju, jei visgi avarinės situacijos neišvengėte. Patogiausias būdas - pasitikrinti ką siūlo kelios skirtingos draudimo kompanijos per www.edrauda.lt