edrauda.lt Naujienos

Kaip išvengti automobilio avarijų ir sumažinti draudimo išlaidas

Avarinių situacijų kelyje metu gali nukentėti ne tik piniginė, bet ir sveikata. Taip pat po kiekvieno nelaimingo įvykio draudimo kompanijos iš naujo perskaičiuoja rizikas ir atėjus laikui pratęsti privalomąjį draudimą jo kaina tiesiog pasidaro didesnė. Pasvarstykime, kaip kiekvienas mūsų galėtume sumažinti riziką patekti į nepageidaujamas situacijas. Štai keletas patarimų.

Pirmas ir svarbiausias - derėtų laikytis kelių eismo taisyklių. Vadovaudamiesi kelio ženklais, pagal oro sąlygas ir savo gebėjimus įvertindami tinkamą transporto priemonės greitį išvengsite daugybės nemalonumų. Taip pat vairuokite atsargiai, laikykitės saugaus atstumo nuo kitų automobilių.

Kitas ne ką mažiau svarbus punktas - tvarkinga transporto priemonė. Tai užtikrins laiku atlikta automobilio techninė priežiūra. Kuomet viskas veikia tobulai, sumažinsite riziką, kad kur nors autostradoje, jūsų automobilis gali sugesti ir pažerti galybę netikėtumų. Lekiant dideliu greičiu kiekvienas mažiausias nesklandumas gali baigtis automobilio nesuvaldymu. 

Nesėskite už vairo kai esate pavargę. Jei vairuotojas pavargęs, o keleivis pailsėjęs, derėtų apsikeisti vietomis. Mat nuovargio kankinamas žmogus gali nepastebėti kliūties arba netgi užmigti prie vairo. Nerekomenduojama vairuoti ir sezoninėmis ligomis sergantiems žmonėms, ir, aišku, apsvaigusiems nuo alkoholio ar narkotikų.

Naudokite GPS technologijas. Net jei gerai žinote maršrutą, niekada nepakenks papildomas gidas. Taip visada būsite informuoti apie eismo sąlygas, kelių darbus, atnaujinimus ir pan. Tačiau šias priemones naudokite atsakingai - įtaisykite jas stabiliai ir saugiai, nelaikykite rankose, nes atitraukia dėmesį nuo kelio ir sumažina budrumą.


Kad jaustumėtės dar saugiau - rekomenduojame įsigyti kasko draudimą. Keletą skirtingų kompanijų pasiūlymų rasite ir palyginsite čia: www.edrauda.lt