edrauda.lt Naujienos

Ko nedengia kasko draudimas?

Nors Kasko draudimas yra savanoriškas, tačiau kasmet vis daugiau automobilių savininkų pasirenka jį tam, kad apsaugotų savo turtą. Jei šią draudimo formą lyginsime su privalomuoju automobilio draudimu - laimėtojas aiškus. Tačiau nederėtų pamiršti, kad net kasko draudimas kartais negalioja. Kaip atrodo tokios situacijos?

Pradžioje prisiminkime, kas tas kasko ir nuo ko jis apsaugo. Jei privalomasis automobilio draudimas padeda amortizuoti nuostolius nukentėjusiai pusei, tai kasko draudimas avarinės situacijos metu atlygins ir jūsų automobiliui padarytą žalą net tuo atveju, kai jūs pats ir buvote avarijos kaltininkas. Kasko pasirūpins net tada, kai nuostolius patyrėte dėl netikėtos audros, potvynio, liūties, krušos ar net žaibo smūgio. Stichinių nelaimių sąrašą papildo ir kiti svarbūs punktai, tokie kaip vagystė, vandalizmas ar netgi gaisras. Kai kurios draudimo bendrovės į bendrą kompensuojamų paslaugų sąrašą įrašo ir techninę pagalbą kelyje, ir pakaitinį automobilį, kurį galite gauti kol apdraustasis remontuojamas.

Tačiau yra situacijų, kai net kasko jums negalės padėti. Visos šios situacijos įvyksta tuomet, kai patys vairuotojai elgiasi ypač neatsakingai ir neatsargiai.

Jei į avarinę situaciją pateksite apsvaigę nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų - draudimas negalės prisiimti atsakomybės už patirtus nuostolius. Lygiai taip pat jei jūsų vairuojama transporto priemonė neatitinka techninių reikalavimų - pavyzdžiui, neturi galiojančios techninė apžiūros. 

Pagalbos nesulauksite ir tuo atveju, kai su transporto priemone buvo daroma nusikalstama veikla, tarkim vagystė. Beje, jei nutiktų taip, kad būtų pavogta jūsų transporto priemonė, tačiau jūs pats palikote atrakintas duris, kažkur salone mėtėsi rakteliai - tai gali būti traktuojama kaip neatsakingas elgesys ir su nuostoliais teks tvarkytis patiems.

Turbūt nenustebinsime pasakydami, kad žala neatlyginama ir tada, kai išsiaiškinamas sukčiavimo atvejis. Tarkim kasko įsigyjamas siekiant pasipelnyti, vėliau inscenizuojamas eismo įvykis ir už tyčia padaryta žalą tikimasi gauti išmoką.

Visi šie punktai tik dar kartą primena - svarbiausia elgtis atsakingai ir draudimas visada bus jūsų pusėje. 

Primename, kad kiekviena bendrovė gali turėti skirtingus polisų variantus, skirtus skirtingiems klientų poreikiams ir reikalavimams. Todėl rekomenduojama pasirinkti kasko draudimo polisą atidžiai apsvarstę savo asmeninius poreikius ir poreikius, susijusius su savo automobiliu. Visus galimus pasiūlymus tikrinkite vienoje vietoje: https://www.edrauda.lt/