edrauda.lt Naujienos

Elektromobiliams taikomos lengvatos: kaip valstybės skatina žmones pasirinkti ekologišką transportą

Elektromobiliai pastaruoju metu sparčiai populiarėja visame pasaulyje, nes yra žymiai ekologiškesni nei tradicinės degalais varomos transporto priemonės. Elektromobiliai beveik neteršia aplinkos ir nekenkia žmonių sveikatai. Tačiau ne kiekvienas skuba pakeisti šiuo metu turimą automobilį į varomą elektra. Priminsime keletą privalumų, kuriuos gautumėte nusprendę atsinaujinti.

Tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys gali teikti paraišką ir už įsigytą elektromobilį gauti kompensaciją. Jei transporto priemonė nauja, ne senesnė nei 6 mėnesiai, fiziniam asmeniui valstybė grąžins 5 tūkst. eurų. O jei įsigijote pavažinėtą automobilį, tačiau ne senesnį nei 4 metai - atgausite net 2,5 tūkst. eurų. Tiesa, teikiant paraišką turės būti nurodyta, kad tokiu būdu įsigytas elektromobilis nebus naudojamas ūkinei ar komercinei veiklai.

Kita dėmesio verta lengvata - nemokamas automobilio parkavimas miesto centre. Vienintelis niuansas, kad kiekviena savivaldybė veikia skirtingai, tad jei dažnai tenka keliauti po skirtingus miestus, reikės leidimus užsisakyti per skirtingus puslapius arba keliauti į norimą savivaldybę.

Taip pat elektromobilių savininkai gali važiuoti specialiai pažymėtomis maršrutinio transporto eismo juostomis. Įvairiais privačiais eksperimentais įrodyta, kad piko metu šios juostos sutaupo nemažai laiko.

Visai neseniai elektromobilių vairuotojai džiaugėsi ir tuo, kad įkrovimas beveik nieko nekainuoja. Tačiau didėjant elektros kainai vis daugiau įkrovimo aikštelių stabdoma keletą pastarųjų metų taikyta nemokamo įkrovimo politika, skatinant Lietuvoje rinktis elektromobilį. Tačiau dar įmanoma rasti stotelių, kur 30 minučių galima „pasiurbti“ nesumokėjus nė cento.

Šios privalumai skamba tikrai patraukliai, tad tikimės, kad greitu metu elektra varomų transporto priemonių tik daugės. O jas, kaip bet kokias kitas, apdrausti galite www.edrauda.lt