edrauda.lt Naujienos

Kad poilsis neapkarstų – nuo ko saugo kelionių draudimas?
Atostogų planavimas yra išties malonus užsiėmimas. Ieškoma krypties, sudaromas maršrutas, užsakomi skrydžių bilietai, rezervuojamos nakvynės vietos, sukraunami lagaminai... Deja, dalis žmonių pamiršta dar vieną svarbų atostogų aspektą – kelionės apsaugą. Mūsų specialistai atsako – kokiose situacijose kelionių draudimas gali labai praversti? Sudarant kelionės draudimo sutartį internetu, pasirinkimų netrūksta. Svarbiausia – gerai įsiskaityti į draudimo sąlygas ir pasirinkti Jums tinkamiausią variantą:

Netikėtai susirgus
Pasitaiko, kad išvykus svetur sušlubuoja sveikata. Rezultatas – netikėtos ir nemažos gydymo išlaidos. Tokiu atveju gelbsti medicininių išlaidų draudimas. Medicininių išlaidų draudimas užtikrina, kad apsinuodijus maistu, suskaudus dančiui ar kitaip sunegalavus, bus padengtos visos gydymo išlaidos. Šis draudimas padengia ne tik gydymą, bet ir išrašytų medikamentų įsigijimą, transporto išlaidas, net parvykimą į Lietuvą su medikų palyda.

Nutikus nelaimei
Planuojant atostogas galvoti apie blogiausią įmanomą scenarijų tikrai nesinori. Tačiau specialistai pastebi: būtina apsvarstyti viską. Kelionės metu gali įvykti ir smulkesnės, ir rimtesnės traumos. Juk visai nesvarbu, išsiruošėme slidinėti, keliaujame traukiniais po Europą ar gimtadieniui pasidovanojome kelionę į Paryžių – net ir norint nepavyks prognozuoti visų galimų scenarijų. Būti ramesniems padės nelaimingų atsitikimų draudimas. Jo dėka, Jumis arba Jūsų artimaisiais bus tinkamai pasirūpinta, suteikta finansinė ir kitokia parama.

Pametus bagažą
Nemaloni, tačiau nereta situacija, su kuria susiduria keliaujantys lėktuvu: išsvajotą kelionės tikslą pasiekiate Jūs, tačiau ne Jūsų registruotas bagažas. Dar vienas dažnas scenarijus – asmeniniai daiktai pavagiami įsilaužus į viešbučio kambarį arba automobilį. Patirti nuostoliai viršija šimtus ir net tūkstančius eurų, o prarasti svarbūs daiktai gerokai komplikuoja viešnagę. Būtent todėl verta įsigyti bagažo draudimą. Jis gali išgelbėti Jūsų atostogas! Šis draudimas padengia vagystės, bagažo dingimo, vėlavimo bei sugadinimo išlaidas.

Kelionei neįvykus
Įtemptas gyvenimo ritmas, valandų tikslumu sustyguota darbotvarkė verčia laisvadienius planuoti iš anksto. Tai padeda sutaupyti, tačiau taip pat kelia riziką, kad atostogos bus atšauktos dėl nenumatytų aplinkybių. Tokiu atveju praverčia neįvykusios kelionės draudimas. Priklausomai nuo sutarties nuostatų, gali pavykti atgauti net 100 proc. neįvykusios kelionės išlaidų – nuo viešbučio rezervacijos iki ekskursijų. Tai itin aktualu COVID-19 laikotarpiu, kai skirtingose šalyse keičiasi su pandemijos valdymu susiję reikalavimai.

Patekus į eismo įvykį
Atostogos – puiki proga pažinti naujas kultūras bei papročius, pamatyti įspūdingus gamtos bei istorijos objektus. Nemažai žmonių svečius kraštus tyrinėja savarankiškai: savu tempu, išsinuomojant automobilį, sudarant individualų kelionės maršrutą. Deja, kartais pažintis baigiasi nemaloniai. Įvyksta avarija, sugadinamas svetimas turtas ar net sužalojami žmonės. Dėl nelaimingo atsitikimo tretiesiems asmenims padarytą žalą atlygina civilinės atsakomybės draudimas – jis padengia išlaidas už nelaimingo atsitikimo metu sutrikdytą trečiųjų asmenų sveikatą, atimtą gyvybę ar sugadintą turtą. Taip pat apmokamos su įvykiu susijusios teisinės išlaidos. Kelionės draudimo išlaidos išties nedidelės, o atsižvelgiant į draudimo suteikiamą saugumą – tai viena geriausių investicijų, kurios nevalia pamiršti ruošiantis išvykai.