edrauda.lt Naujienos

Savu automobiliu į svečias šalis - ką reikia žinoti?

Įspūdingi Austrijos slidinėjimo centrai, tokie kaip Zell Am See, Bas Gašteinas, Soldenas slidinėti kviečia kone iki paskutinių pavasario dienų. Nors Austrija turbūt viena populiariausių lokacijų, bet nemažai lietuvaičių sutiksite ir Prancūzijoje, Andoroje, Italijoje ar Lenkijoje, kur slidinėjimo sezonai taip pat ganėtinai ilgi. Dažnas tautietis į tokias pramogas nusprendžia leistis savo automobiliu, tačiau jei ruošiatės į tokią avantiūrą pirmąkart - būtinai perskaitykite šį straipsnį.

Prieš važiuojant į svečią šalį būtina pasidomėti, kokie reikalavimai užklupus prastoms oro sąlygoms taikomi vairuotojams. Vienos šalys nurodo naudoti grandines, kitos žiemines padangas, o kitos - tik rekomenduoja, bet nenurodo privalomai laikytis vienų ar kitų sąlygų.

Šveicarijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje ir Austrijoje žiemos oro sąlygomis grandinės ir žieminės padangos privalomos, tačiau aklai tuo vadovautis neverta - atskirai skelbiama, kada grandinės būtinos, o kada galite ir nesidėti. Italijoje kiek kitaip - nurodoma, kad su grandinėmis derėtų važinėti nuo spalio iki balandžio vidurio, jei to reikalauja oro sąlygos. 

Kelionėje svarbu ne tik reikalavimai, bet ir pačių mūsų budrumas. Savo šalyje esame įpratę, žinome ko tikėtis, svetur oro sąlygos gali nustebinti savo slidžiomis dangomis, lietumi, smarkiu vėju, gal net per stipriai akinančia saule, kuri trukdo vairuoti. Vairuojant nepažįstamose vietose derėtų laikytis didesnio atstumo nuo kitų transporto priemonių, neviršyti greičio, važiuoti su navigacija. Taip pat pasisaugoti judančių kliūčių - niekada nežinai, kas gali išbėgti iš miško.

Jei savo transportu slidinėti vykstate į Europos Sąjungos valstybes - galite būti ramūs, privalomasis transporto priemonių draudimas čia galios. Tačiau įvertinkite padidėjusias rizikas, kurias pagrinde sukuria nepažįstami keliai. Galbūt verta įsigyti Kasko draudimą, kuris įvykus avarinei situacijai nuostolius padengs tiek jums, tiek nukentėjusiai pusei.


Skirtingų draudimo kompanijų pasiūlymus palyginti galite čia: www.edrauda.lt