edrauda.lt Naujienos

Kaip ateityje atrodys draudimas?

Šiuo metu daug kalbama apie statistiką, didžiuosius duomenis, juos apdorojantį ir gyvenimiškoms situacijoms pritaikantį dirbtini intelektą. Šiandien draudikai riziką nustato remdamiesi vos keliais kriterijais, tokiais kaip vairuotojo amžius, stažas, vairuotojo draudimo istorija ir pan. Jau dabar garsiai kalbama, kad netolimoje ateityje tai gali drastiškai keistis, pabandykime pafantazuoti, kaip ta ateitis galėtų atrodyti.

Į naujus modelius automobilio gamintojai integruoja išmanius technologinius sprendimus, leidžiančius matyti kiek degalų bake, koks baterijos įkrovimo lygis, ar uždaryti langai ir pan. Tačiau tai nėra vieninteliai parametrai, kuriuos galima išgauti iš transporto priemonės. Mes norime matyti savo buvusius maršrutus, vairavimo efektyvumą, koks vidutinis greitis palaikomas mieste ir už jo.

Įsivaizduokite jei didesnė ar mažesnė dalis šios informacijos būtų prieinama ir draudimo kompanijoms. Draudimas galėtų pigti, jei matoma, kad su juo važinėjama mažame miestelyje, vos keletą kartų per savaitę ir tik tuo pačiu neavaringu keliu. Lyginant su didmiesčio vairuotoju, kasdien kelyje praleidžiančiu po porą valandų, o savaitgaliais keliaujančiu didelius atstumus į kitą Lietuvos galą, pirmasis skamba kaip turintis gerokai mažesnę riziką patekti į avarines situacijas.

Tai tik vienas iš galimų pavyzdžių. Panašių pjūvių gali būti galybė. Dar vienas jų - jei galima matyti transporto savininko vairavimo įpročius, tai taip pat padėtų įvertinti rizikas. Juk vieni vairuoja aštriau, mėgsta viršyti greitį, o kiti net ir su mažesniu stažu yra labai atsargūs ir važiuodami autostradoje yra linkę kone visada ramiai judėti pirmąja juosta. 

Savaime suprantama, jei tokie pokyčiai kažkada įvyks, patenkinti bus ne visi. Kiekvienas didesnis pokytis turi savų šalininkų ir priešininkų. Tačiau sunku būtų paneigti, kad turint daugiau duomenų būtų galima gerokai tiksliau apskaičiuoti rizikas. Taip į mažesnę rizikos zoną patenkantys žmones už draudimą mokėtų gerokai mažiau.

Kol laukiame kas bus ateityje, draudžiamės įprastais būdais. Patogiausias iš šiuo metu siūlomų - www.edrauda.lt, kuris leidžia patikrinti keleto draudimo bendrovių kainas bei sąlygas ir išsirinkti tinkamiausias sau.