edrauda.lt Naujienos

Ekstremalios žiemos kelionės - ką verta žinoti?

Vos tik papučia pirmasis šaltukas, ekstremalaus sporto gerbėjai leidžiasi į ilgai planuotas keliones. Žiemos kelionių sezono metu turistai apgula tokias šalis kaip Italiją, Prancūziją, Austriją, Slovakiją bei Slovėniją. Tai populiariausios kryptys norintiems savo atostogas praleisti ant slidžių. Tačiau dauguma pamiršta, kad kiekviena toia išvyka susijusi su didesnėmis rizikomis. Pakalbėkime kokios negandos tyko poilsiautojų.

Bagažo praradimas

Draudimo ekspertai skaičiuoja, kad 2022-aisiais stipriai išaugo bagažo dingimo atvejų. Tai siejama su chaotišką situaciją sukūrusiais oro linijų darbuotojų streikais bei po pandemijos suaktyvėjusiu turistų skaičiumi. 

Derėtų nepamiršti, kad žiemą įprastai vežamės didesnį kiekį daiktų nei vasarą. Todėl nederėtų pasiruošimo palikti paskutinei minutei. Taip pat specialistai rekomenduoja mums reikalingus daiktus išskaidyti per keletą lagaminų ir taip sumažintume dingimo riziką. Aišku, kiekvienas papildomas bagažo vienetas kainuoja papildomai, tad sumaniausieji renkasi patikimą draudimą.

Medicininės išlaidos

Net jei nesate pradedantysis ir ant slidžių turite daug patirties, niekada negalite žinoti ar nusileidimas bus sėkmingas. Jei pramogos metu patirsite traumą ir neturėsite sveikatos draudimo, nuostoliai gali būti didesni nei visas kelionės biudžetas.

Statistiniai duomenys nurodo, kad nelaimingi nutikimai dažniau užklumpa vyrus - jie beveik 3 kartus dažniau patiria įvairių traumų. Dažniausiu atveju tai būna kelio raiščių patempimai bei plyšimai, įvairūs galūnių sumušimai ar peties išnirimas.

Žala kitiems žmonėms

Neturime intencijos pakenkti aplinkiniams, tačiau tai gali įvykti netyčia. Slidinėjant pilnose aikštelėse didėja tikimybė susidurti su kitais entuziastais. Tokių kontaktų metu gali lūžti ne tik rankos, bet ir daiktai. Tarkim ką tik išnuomotos slidės, lazdos ar snieglentės.

Tačiau jei esate įsigiję civilinės atsakomybės draudimą šiais netikėtais nuostoliais patiems rūpintis neteks. Visomis iškilusiomis problemomis pasiūpins draudimo kompanija. 

Jei išsiruošėte į žiemos kelionę, rekomenduojame patikrinti keleto draudimo kompanijų pasiūlymus, išsirinkti tinkamiausią sau ir keliauti saugiai: https://www.edrauda.lt/kelioniu-draudimas/