edrauda.lt Naujienos

Kaip pasiruošti saugioms šventėms?

Gyvename įprastus gyvenimus, įsisukame į rutiną ir retas susimąsto, kaip per didžiąsias metų šventes išauga įvairios rizikos. Rizikos susijusios su transporto priemonėmis, nekilnojamu turtu, sveikata ir pan. Pakalbėkime, kokios draudimo priemonės gali padėti pasiruošti saugioms šventėms.

 

Pasirūpinkime savo nekilnojamu turtu

 

Švenčių metu kylančias rizikas galima vardinti ir vardinti, bet paimkime pačias populiariausias. Viena jų - trūkęs vamzdis kaimynų bute, viršutiniame aukšte, užpila jūsų būstą. Visi išvažiavę švęsti Kalėdų, niekas nepastebi, o grįžus po savaitės randate gerokai suniokotas sienas, grindis ir daiktus. 

 

Nieko nestebinantis faktas - tušti butai vilioja ilgapirščius. Niekas neatpirks moralinės žalos ar brangius atsiminimus kaupiančių daiktų, tačiau draudimo išmoka tikrai gali sumažinti skriaudą.

 

Ir trečias, labai nesmagus, bet gana populiarus atvejis - gaisro tikimybė. Kai aplink skraido fejerverkų skeveldros, kaimynai kūrena abejotinos kokybės pečiukus, rizika tik išauga. Net jeigu ugnis greitai numalšinama, gali būti negrįžtamai sugadinama buitinė technika, elektronika, meno vertybės ar drabužiai.

 

Atostogaukime saugiai

 

Jei žadate išvykti iš Lietuvos - kelionių draudimu pasirūpinti būtina. Užtenka, kad lipdami iš automobilio išsisuktumėte koją, tektų važiuoti į vietinę medicinos įstaigą ir štai jums begalė neprognozuotų išlaidų. 

 

Jei esate „Telia” klientas, paprasčiausia pasinaudoti paslauga, kuri įsijungia automatiškai, vos kertate Lietuvos sieną ir patenkate į svečią šalį. Apsauga galioja Jums ir kartu keliaujantiems šeimos nariams, suma įrašoma į mobiliojo telefono sąskaitą, o vos tik grįžus - automatiškai išsijungia.

 

KASKO draudimas?

 

Per šventes dalis mūsų po Lietuvą keliauja daugiau nei įprastą mėnesį, o tai didina tikimybę patekti į avarinę situaciją.

 

Įprastas draudimas rūpinasi tik nukentėjusiuoju, tačiau jei esate apsidraudęs Kasko draudimu, tuomet avarinės situacijos atveju nuostoliai bus atlyginti tiek dėl jūsų nukentėjusiai pusei, tiek jums patiems. Automobilio remontu patiems rūpintis nereikės. Ir tai ne vienintelis privalumas, kurį duoda šis papildomas draudimas. Jums bus atlyginti nuostoliai net tada kai būsite apvogti ar vandalai pasidarbuos ir pvz. aštriu daiktu išraižys dureles. Kasko taip pat saugo nuo stichinių nelaimių, tad šoko nebus net jei po didžiulės audros pamatysite, kad jūsų automobilį prispaudė šalia augęs medis.