edrauda.lt Naujienos

Automobilio draudimas tėvų vardu?

Jaunuoliams, teises išlaikiusiems vos prieš porą metų arba visiškai neturintiems vairavimo stažo privalomasis vairuotojų civilinės atsakomybės draudimas gali būt brangesnis net ir du kartus. Dažnai pasitaiko, kad tokiu atveju vaikus „gelbėti” imasi tėvai ir seneliai. Pigesnis draudimo polisas įsigyjamas didesnį stažą turinčio vardu. Tačiau kokių problemų tai gali sukelti?

 

Draudžiant privaloma nurodyti valstybinį numerį bei savininko asmens kodą, nes transporto priemonė draudžiama tik savininko vardu. Tačiau draudimo sistemoje yra papildomas punktas, leidžiantis nurodyti ir kitus asmenis, vairuosiančius automobilį. Kad tai padarytumėte užtenka pažymėti būsimo papildomo vairuotojo amžių ir stažą. Tačiau dažnai ši procedūra yra pamirštama arba jos vengiama tyčia. 

 

Įsivaizduokime situaciją - ką tik vairuotojo pažymėjimą gavęs jaunuolis patenka į avarinę situaciją. Jei draudimo sutartyje nenurodyta, kad jis turėjo teisę vairuoti šią transporto priemonę, draudimo bendrovė padengs tik dalį patirtos žalos. Vadinasi kitą dalį teks padengti patiems.

 

Šis scenarijus labai nesmagus, bet tai dar ne blogiausia dalis. Dažnu atveju automobilio savininkui vėliau ryškiai pabrangs draudimas, nes taip sugadinama jo draudimo istorija.

 

Draudimo istorija veikia panašiai kaip kredito istorija. Tarkim jaunuolis keletą metų vairuoja tėvo automobilį, yra tvarkingas, nepatenka į avarines situacijas. Tačiau kai pats įsigys automobilį ir užregistruos jį savo vardu, negalės tikėtis mažesnės draudimo kainos, nes niekur nesimatys, kad buvo drausmingas vairuotojas. Savo draudimo istoriją turės kurtis nuo nulio.