edrauda.lt Naujienos

5 patarimai keliaujantiems (2 dalis)

Ankstesnėje dalyje papasakojome, kodėl verta įsigyti mažesnę kuprinę, pasiimti antrą banko kortelę, nenaudoti „piniginės-diržo“, įsigyti kelionių draudimą ir turėti svarbių dokumentų kopijas. Antroje patarimų keliautojams dalyje pristatome dar vieną top penketuką.

 

  1. Išmokite pagrindines frazes

Vietiniai tikrai įvertins jūsų pastangas kalbėti jų kalba. Matysite ne tik šypsenas, bet ir pati kelionė taps gerokai lengvesne, juk žmonės daug noriau padeda būtent tokiems keliautojams. Tačiau jums nebūtina užsirašyti į pusmetį besitesiančius kursus, užteks pačių paprasčiausių frazių su kuriomis galėtumėte pasisveikinti, padėkoti, užsisakyti maistą ar paklausti kelio. 

 

  1. Per pietus mažiau turistų

Elkitės priešingai nei elgiasi standartinis turistas. Žymiausiuose objektuose visada bus gausu žmonių, bet statistiškai labai anksti ryte, per pietus arba vėlai vakare jų srautas mažiausias. Pasinaudokite tuo, kad atostogautojai nori ilgiau pamiegoti ir pavalgyti pietus sau įprastu laiku.

  1. Draudimas, kuris įsijungia automatiškai

Užsisakykite draudimą, kuris įsijungia automatiškai. Tokį esame sukūrę drauge su „Telia“. Kaip tai veikia? Telefonu užsakote draudimą ir galite apie jį pamiršti. Vos tik išvyksite iš šalies jis įsijungs automatiškai ir galios tol, kol nekirsite sienos atgalios. Šis kelionių draudimas galioja ir kartu keliaujantiems šeimos nariams, o už jį atsiskaitysite kartu su telefono sąskaita. 

Daugiau apie šį draudimą rasite čia: https://www.edrauda.lt/telia/ 

  1. Rinkitės atokesnius restoranus

Suprantame, kad gali skambėti nuostabiai - pietūs žiūrint į Eifelio bokštą ar Romos Koliziejų, tačiau tikrai verta paėjėti kiek toliau ir susirasti atokesnį restoraną. Taip išleisite mažiau pinigų ar netgi rasite gerokai skanesnio maisto. Taip pat patariama atsižvelgti į tai, kaip padarytas meniu. Jei jis išverstas į 6 kalbas, restoranas skirtas turistams ir tikrai galite rasti daug geresnį.

  1. Per daug neplanuok

Nesakome, kad reikia nerti į avantiūras ir svečion šalin vykti be plano. Tiesiog šiek tiek atsipalaiduok. Tikriausiai per tas porą dienų nespėsi apkeliauti visų turistinių objektų, pasideginti paplūdimyje ir kiekvieną naktį sudalyvauti vakarėlyje. Išsirink vos keletą būtiniausių pramogų, o visa kita lai vyksta natūraliai. Taip mažau stresuosi ir iš kelionės grįši iš tikro pailsėjęs. 

KELIONIŲ DRAUDIMAS