edrauda.lt Naujienos

5 patarimai keliaujantiems (1 dalis)

Ar žinojote, kad psichologai rekomenduoja keliauti bent 2 kartus per metus? Dalis mūsų taip ir darome, nors turbūt net nesame girdėję šio patarimo. Pradedame seriją, kurioje pristatysime po keletą patarimų keliaujantiems, kad kelionė būtų be nemalonių staigmenų. 

 

  1. Mažesnė kuprinė - mažiau bėdų

Atsisakykite lagamino ir keliaukite su nedidele kuprine. Puikiai tiks 35-40 litrų dydžio, į kurią tikrai tilps visi būtiniausi daiktai, o pati kelionė taps gerokai malonesne ir lengvesne. Mes pratę pasiimti visko per daug, nors iš tikro viską ko trūksta galėtume įsigyti pakeliui. 

 

  1. Antra banko kortelė

Kelionės tuo ir žavios, kad jose nutinka daugybė netikėtumų. Aišku, dalis džiugina, kita gali išvesti iš proto. Juk niekas neapsaugotas, nuo vagysčių ar pamestų daiktų. Dėl to rekomenduojame su savimi turėti vieną arba keletą papildomų banko kortelių. Taip nelaimės atveju neliksite be pinigų. Tiesa, tik nepamirškite kortelių laikyti atskirai.

  1. Nenaudokite „piniginės-diržo“

Iš pirmo žvilgsnio tai atrodo gana praktiška, bet jei nenaudojate tokio diržo kasdieniame gyvenime, venkite ir kelionėje. Kodėl? Kalbama, kad vagims tai lyg žalia šviesa, pažyminti, kad jūs esate turistas ir nešiojatės daug brangių daiktų. Turbūt geriausias būdas išvengti vagių - atrodyti kuo labiau panašiam į vietinius.

  1. Kelionių draudimas

Niekada negali žinoti, kas gali nutikti kelionėje - atidėtas skrydis, dingęs lagaminas, netyčia lūžusi ranka. Šiais laikais, kai kelionių draudimą įsigyti galima internetu, o jo kaina lygi kavos puodeliui, būtų neišmintinga rizikuoti. Tiesa, nuostabus dalykas tas, kad kelionių draudimą galima įsigyti net jau pradėjus kelionę, gulint tolimos šalies viešbučio vonioje.

Palyginti keleto kompanijų kelionių draudimo kainas galite čia: https://www.edrauda.lt/kelioniu-draudimas/ 

  1. Svarbių dokumentų kopijos

Pasas, asmens identifikavimo kortelė, vizos, kelionių bilietai, svarbūs adresai. Aišku, dalį šių dalykų turime skaitmeniniu formatu, tačiau rekomenduojame pasidaryti spausdintas jų versijas ir ne po vieną kopiją. Niekada nežinai kada technika paves, taip pat niekada nebūsi apsaugotas nuo asmens dokumento praradimo. Įsivaizduokite kaip neramu būtų užstrigti svečioje šalyje be paso ar bilietų.

KELIONIŲ DRAUDIMAS