edrauda.lt Naujienos

Nustatė, kokie automobiliai dažniausiai patenka į avarijas: atsakymai gali nustebinti

Į eismo įvykius daugiausiai patenka automobilių modeliai, kurių keliuose yra daugiausiai. Vis dėlto, pažvelgus į procentus ir statistiką, avaringumo rezultatai gerokai išsiskiria. Kokie automobiliai laikomi pavojingiausiais Europoje ir Lietuvoje?

Paaiškėjo, kokie automobiliai pavojingiausi

Įmonė „CarVertical“, renkanti automobilių istorijos duomenis, ištyrė beveik 1 mln. automobilių, riedančių skirtingose Europos šalyse – Latvijoje, Lenkijoje, Vengrijoje, Rumunijoje, Prancūzijoje ir kitur. 

Paaiškėjo, kad dažniausiai į eismo įvykius patenka japoniški automobiliai: pirmoji vieta teko Lexus modeliams: GS, CT, NX. Nuo Lexus nedaug atsilieka ir Subaru automobiliai. Šių transporto priemonių avaringumas vidutiniškai siekia net 48,1 ir 47,5 proc. Nors šie automobiliai vertinami dėl savo saugumo ir patikimumo, tikėtina, kad vairuotojai per daug pasikliauna automobilio saugos sistemomis ir neįvertina kelyje pasitaikančių rizikų. Europos avaringumo statistikos viršuje taip pat puikuojasi Jaguar, BMW ir Dacia automobiliai.

Lietuvoje statistika šiek tiek skiriasi ir atitinka populiarius stereotipus. Prieš kelerius metus buvo paskaičiuota, kiek iš 100 to paties modelio automobilių patenka į avarijas. Skaičiai parodė, kad „garbinga“ pirmoji vieta tenka BMW markės automobiliams: štai BMW 530D ir BMW 530 avarijų dažnis atitinkamai siekė 8,5 ir 8,4 proc. Į pavojingiausiųjų sąrašą taip pat patenka Honda Civic (avarijų dažnis siekė 7,9 proc.), Nissan Primera ir Peugeot 406 automobiliai (7,7 proc.).

Žinoma, vien automobilio modelis nelemia didesnio avaringumo: pavojų didina tokie veiksniai, kaip techniškai netvarkingas automobilis, nesaugiai pasirinktas greitis, vairuotojo nedėmesingumas ir chuliganiški vairavimo įpročiai.

Išeitis – automobilio draudimas

Net ir turint nepriekaištingos būklės automobilį, vairuojant saugiai, laikantis visų KET reikalavimų, nebūsite šimtu procentų apsaugoti nuo avarijos, kurios metu automobilis gali būti negrįžtamai sugadintas. Didesnį saugumą kelyje suteikia privalomasis ir papildomas KASKO automobilio draudimas. Štai kodėl verta rinktis KASKO:

  • KASKO draudimo sąlygos gali būti koreguojamos pagal Jūsų pageidavimus ir galimybes. 
  • Šiuo draudimu bus atlyginti ne tik avarijos metu patirti nuostoliai. KASKO taip pat numato apsaugą vagystės, gamtos stichijos, vandalizmo ir kitais atvejais. 
  • Taip pat galėsite pasinaudoti pagalbos kelyje paslauga visą parą. 

Siekiantiems patogumo, rekomenduojama rinktis KASKO draudimą internetu, per UADBB „Edrauda“ platformą – užtruksite vos kelias minutes. Pasirūpinkite papildoma apsauga greitai, be streso ir už itin palankią kainą!