edrauda.lt Naujienos

Kokios pagalbos galima tikėtis, sugedus automobiliui kelyje?

Specialistai pastebi, kad šių metų vasarą turizmo sezonas atsigavo ir pamažu grįžta į ikipandeminį lygį. Nemažai žmonių renkasi ilgesnes keliones automobiliu. Esant intensyviam judėjimui, natūraliai išauga ir eismo įvykių bei automobilio gedimų kelyje rizika. Tokiu atveju gali padėti techninė pagalba kelyje. UADBB „Edrauda“ komanda atsako – kokius privalumus numato ši paslauga? 

Techninė pagalba Lietuvos keliuose teikiama visą parą, 7 dienas per savaitę. Ji priklauso visiems asmenims, kurie apsidraudę privalomuoju vairuotojų civilinės atsakomybės draudimu. Štai kokios pagalbos gali tikėtis vairuotojai:

  1. Automobilio gabenimas į autoservisą. Paslauga gali būti teikiama, jeigu sumaišomi degalai. Autoservise išvaloma kuro sistema ir vairuotojui reikia atsiskaityti tik už šią suteiktą paslaugą. 

Automobilis nemokamai transportuojamas ir tokiu atveju, kai vairuotojas negali vairuoti automobilio netikėtai sutrikus sveikatai ir iškviečiama greitoji medicinos pagalba. 

Taip pat transportavimas yra suteikiamas įvykus eismo įvykiui, kai automobilis sugadinamas ir nebėra saugus kelionei tęsti. Svarbu atkreipti dėmesį, kad ši paslauga suteikiama tik užpildžius eismo įvykio deklaraciją.

  1. Pavežimas iki Jūsų namų įvykus eismo įvykiui. Jeigu įvykus autoavarijai automobilis nebėra tinkamas tolesnei kelionei, suteikiamos taksi paslaugos į nurodytą vietą. Padengiama pavežimo kaina ne didesnė kaip 50 eurų.
  2. Automobilio ištempimas užklimpus. Gana dažna situacija, kai neįvertinus rizikų, automobilis užklimpsta purve ar sniege. Jeigu atsidūrėte šioje situacijoje, tereikia susisiekti su specialistais, kurie nemokamai ištemps automobilį (kai užklimpstama ne didesniu kaip 5 metrų atstumu nuo kelio ribos). Ši paslauga nemokamai suteikiama vieną kartą per mėnesį.
  3. Pagalba išsikrovus automobilio akumuliatoriui. Dėl šalčio, netinkamos elektros instaliacijos, nusidėvėjimo ir daugybės kitų veiksnių akumuliatorius gali netikėtai išsikrauti. Jeigu transporto priemonė neužsiveda dėl akumuliatoriaus bėdų, technikai padeda užvesti automobilį.
  4. Avarinis automobilio atrakinimas. Užsikirtusios automobilio durelės arba salone palikti rakteliai yra dar viena dažna priežastis, dėl kurios vairuotojai kreipiasi į kelių pagalbą. Priklausomai nuo konkrečios situacijos, gali būti suteikiamas naujas raktų komplektas arba avarinis durų atrakinimas. Tokiu atveju tereiks padengti išlaidas už naujų raktelių gamybą ar automobilio spynos programavimą. Avarinio atrakinimo paslauga nemokamai teikiama ne dažniau kaip kartą per kalendorinį mėnesį.
  5. Pagalba pasibaigus degalams. Jeigu pritrūkote degalų, o iki artimiausios degalinės nemažai kelio, verta kreiptis į specialistus. Galimas nemokamas benzino arba dyzelinio pristatymas į nurodytą vietą – tereikia atsiskaityti už atvežtus degalus.
  6. Rato keitimas. Jeigu kelionės metu prakiuro ar sprogo padanga, kartą per mėnesį gali būti atliekamas nemokamas rato keitimas. Svarbu atkreipti dėmesį, kad vairuotojas turi turėti atsarginį ratą.

8. Nemokamos konsultacijos. Įvykus eismo įvykiui, sugedus transporto priemonei ar nutikus kitam įvykiui kelyje, vairuotojams priklauso nemokamos konsultacijos visą parą. Jų skaičius nėra ribojamas