edrauda.lt Naujienos

5 veiksmingi patarimai, kurie padės išvengti gaisro

Nepaisant plačiai taikomų modernių elektros instaliacijos sprendimų, atsakingo elgesio ir švietimo gaisrų tema, Lietuvoje ši stichija vis dar nusineša nemažai aukų ir sukelia didelių finansinių nuostolių. Statistikos duomenimis, net ketvirtadalis mūsų šalyje kylančių gaisrų įsiplieskia gyvenamuosiuose būstuose. Lietuvoje įsivyraujant šiltiems, sausiems orams, gaisro rizika dar labiau išauga. 

Garantuotos apsaugos nuo gaisro nėra, tačiau išvengti skaudžių finansinių pasekmių įvykus nelaimei tikrai įmanoma. Skirtingas draudimo bendroves vienijančios įmonės UADBB „Edrauda” ekspertai atsako, kaip tai padaryti.

Dalinamės keliais veiksmingais patarimai, kurie gali išgelbėti Jūsų gyvybę ir turtą:

  1. Atsargiai elkitės su elektriniais šildymo prietaisais. Netinkama elektrinio šildytuvo ar krosnelės priežiūra yra gana dažna gaisro priežastis. Jų nereikėtų statyti šalia užuolaidų, taip pat nepalikite šildytuvo be priežiūros, pavyzdžiui, įjungto per naktį.
  2. Pasirūpinkite apsauginėmis priemonėmis gaisro atveju. Turėkite bent 2 puikiai veikiančius gesintuvus, kad galėtumėte užkirsti kelią gaisrui vos šiam įsiplieskus. Kiekvienoje būsto patalpoje įmontuokite automatinį dūmų detektorių. O jeigu gaisro riziką norite sumažinti maksimaliai, verta įsirengti purškimo principu veikiančią gesinimo sistemą, kuri reaguoja į pakitusią temperatūrą ir pradeda purkšti vandenį. Visos šios priemonės gali gaisro išplitimo riziką ir nuostolius sumažinti net 85-90 proc.!
  3. Iš anksto su šeima aptarkite, ko griebtis gaisro metu. Įsiplieskus gaisrui ne mažiau nei gesintuvai svarbūs patalpose esančių žmonių veiksmai. Su šeimos nariais aptarkite galimus išėjimus, parodykite, kaip taisyklingai naudotis gesintuvu. Jei gyvenate daugiabutyje, peržiūrėkite evakuacijos planą. 
  4. Jeigu turite krosnį ar židinį, reguliariai išvalykite ir patikrinkite kaminus bei dūmtraukius. Įsitikinkite, kad juose nėra atsiradusių plyšių. Gaisro atveju tai yra puiki terpė ugniai išplisti visame būste.
  5. Be priežiūros nepalikite jokios atviros ugnies (tai gali būti židinys, žvakidė, dujinė viryklė).

 

Pasirūpinkite turto draudimu

Net ir laikantis visų saugumo priemonių, gali įvykti nelaimė. Neturint draudimo, atsakomybė už nuostolius kliūna būsto savininkams, todėl geriausia išeitis – namų turto draudimas. Priklausomai nuo sutarties sąlygų, galite apsaugoti elektroniką, kompiuterį, televizorių, baldus, kilimus, buitinę techniką ir kitą vertingą turtą. Tokiu atveju galėsite būti ramūs, kad gaisro metu sugadintas Jūsų turtas bus pakeistas identišku nauju. Pilnai atlyginama visa žala, padaryta būsto apdailai, sienoms, grindims, technikai ir kitam turtui. 

Tikimės, kad šie patarimai padės išvengti gaisro ir kitų nelaimių, o net ir susidūrus su žala, Jūsų nuostoliai bus operatyviai atlyginti.