edrauda.lt Naujienos

Vasara jau čia pat – naudingi patarimai ruošiant automobilį šiltajam sezonui

Artėjant šilčiausiems metų mėnesiams, norisi planuoti smagias išvykas ir nerūpestingas atostogas, tačiau ne mažiau svarbu pasirūpinti automobiliu. Aukšta temperatūra ir UV spinduliai gali neigiamai paveikti visus Jūsų transporto priemonės komponentus: nuo variklio iki padangų. Kaip vasaros sezoną pasitikti techniškai tvarkingu automobiliu ir išvengti netikėtų gedimų?

Kaip nesuklysti ir tinkamai pasirūpinti automobiliu, kad vasarą pasitiktumėte be rūpesčių? Atsakome!

Automobilio korpusas

Praėjus šaltajam sezonui ant automobilio dažnai būna susikaupusių druskų, kurios lemia metalo eroziją. Šalinant druskas, dažniausiai užtenka paprasto plovimo: nepamirškite nuvalyti ne tik automobilio kėbulą, bet ir apatinę dalį, važiuoklę, ratų arkas. 

Siekiant išvengti korozijos, reikia įvertinti, ar nėra jokių automobilio dažų/lako pakitimų, nublukimo, įbrėžimų žymių. Pastebėjus antikorozinės dangos pažeidimus, rekomenduojama įsigyti priemonių rūdžių nuėmimui ir papildomai apsaugai nuo korozijos. 

Valytuvai ir purkštuvai

Valytuvų gumos turėtų būti keičiamos kas 6-12 mėnesių: temperatūros svyravimai, teršalai ir kiti nešvarumai pažeidžia gumas. Jos netenka elastingumo, tampa kietos, todėl prasčiau nuvalo stiklą ir net gali jį pažeisti. Ruošiantis vasarai taip pat verta patikrinti purškiklių sistemą – pakeiskite užsistovėjusį langų plovimo skystį. 

Akumuliatorius

Akumuliatorius yra vienas svarbiausių automobilio komponentų. Jam sugedus, didėja tikimybė, kad Jūsų automobilis apskritai nepajudės iš vietos. Aukšta temperatūra gali sukelti įvairias chemines reakcijas ir taip sutrumpinti akumuliatoriaus tarnavimo laiką. Artėjant vasarai, rekomenduojama įvertinti akumuliatoriaus būklę: įsitikinkite, kad akumuliatoriaus kontaktai neturi oksidacijos pėdsakų, yra tinkamai priveržti. Patikrinkite, ar akumuliatoriaus nereikia įkrauti.

Padangos

Žieminės padangos tikriausiai jau kuris laikas dulka Jūsų garaže, tačiau net ir jas pakeitus į vasarines, prieš ilgesnę kelionę patariama dar kartą dėmesingai patikrinti. Įsitikinkite, kad slėgis padangose vienodas ir jį sureguliuokite. Priešingu atveju automobilio padangos sparčiau dėvėsis, išaugs kuro sąnaudos, gali padidėti padangos sprogimo rizika. 

Automobilio salonas

Jeigu Jūsų automobilio salone dominuoja oda arba vinilas, metas suklusti. Šaltuoju metų laiku šios medžiagos linkusios išdžiūti, todėl veikiant UV spinduliams gali sutrūkinėti. Siekiant to išvengti, pasirūpinkite odiniam salonui skirtomis priežiūros priemonėmis. Prieš jas naudojant, nuvalykite saloną drėgna šluoste, kad pašalintumėte nešvarumus, dulkes.

Kondicionierius

Nevalytas kondicionierius yra didžiausias pavojingų mikroorganizmų ir bakterijų židinys Jūsų automobilyje. Tai sukelia nemalonų kvapą ir alergines reakcijas, todėl prieš prasidedant šiltajam sezonui, pasirūpinkite kondicionieriaus valymu ir dezinfekcija. 

 

Tikimės, kad šie patarimai padės pasiruošti šilumos ir pramogų kupinam vasaros sezonui. Jeigu norite apsaugoti nuo didelių išlaidų kelionėje įvykus eismo įvykiui, taip pat verta pasirūpinti papildomu automobilio draudimu, kuris apima daugelį gyvenimiškų situacijų. Linkime saugių ir įsimintinų išvykų!