edrauda.lt Naujienos

Aptarė situacijas, kai gelbsti asmens civilinės atsakomybės draudimas: tai būtina žinoti kiekvienam

Gyvenime netrūksta nutikimų, kai vien tik atsiprašymo neužtenka. Jeigu per klaidą ar neapdairumą sugadinote svetimą turtą ar sukėlėte kitų nuostolių tretiesiems asmenims, finansinių pasekmių išvengti padės civilinės atsakomybės draudimas. UADBB „Edrauda“ specialistai apžvelgia civilinės atsakomybės draudimą ir aptaria situacijas, kai jis išties pasiteisina. 

Kuo išskirtinė ši paslauga?

Civilinės atsakomybės draudimas suteikia apsaugą jums ir jūsų šeimos nariams, tokiais atvejais, kai kitiems asmenims ar turtui padaroma žala, fiziniai sužalojimai ir kiti nuostoliai. Šis draudimas apima nemažai skirtingų situacijų: nuo nelaimingų atsitikimų buityje, iki kelyje sukeltos žalos. 

Tai draudimo paslauga, kuri apsaugo Jus bei Jūsų artimuosius nuo netyčinių Jūsų veiksmų pasekmių, atlyginant žalą nukentėjusiems asmenims.

Civilinės atsakomybės draudimas itin gelbsti tokiose situacijose:

Žalos, apdraustos civilinės atsakomybės atlyginimas numatomas daugybėje situacijų. Pateikiame vienus dažniausių pavyzdžių: 

  • Jūsų šuo ar kitas augintinis sužaloja asmenį ar suniokoja jo turtą;
  • Jūsų bute įsiplieskęs gaisras padaro didelę žalą šalia esantiems būstams;
  • Dėl laiku nepastebėtų santechnikos gedimų, užliejate kaimynų butą;
  • Padaromi nuostoliai nuomojamam turtui (būstui, transporto priemonei, įrangai ir kt.);
  • Jūsų vaikas, žaisdamas kamuoliu kieme, netyčia išdaužia gretimo namo langą;
  • Dviračiu, paspirtuku ar kita nemotorine priemone sužalojate asmenį ar sunaikinate jo turtą;

Šis draudimas – puiki išeitis, siekiant apsaugoti savo santaupas nuo nenumatytų didelių išlaidų ir taip pat išvengti ginčų su kaimynais ir kitais asmenimis dėl žalos atlyginimo. Naudinga ir tai, kad daugelis draudimo bendrovių numato apsaugą ir teisme. Pavyzdžiui, jeigu dėl draudiminio įvykio Jums bus iškelta byla, daugelis draudikų įsipareigoja padengti bylinėjimosi išlaidas. 

Kokiais atvejais nesaugo šis draudimas?

Nors asmens civilinės atsakomybės draudimas praverčia daugybėje gyvenimiškų situacijų, svarbu atkreipti dėmesį ir į numatomas išlygas bei ribojimus. 

Jeigu žala įvyksta dėl tyčinių veiksmų arba pažeidžiant įstatymus (pavyzdžiui, kai nustatoma, kad draudiminio įvykio metu vairuotojas buvo neblaivus), draudimas nepadengs patirtų nuostolių. Taip pat civilinės atsakomybės draudimas nenumato apsaugos dėl Jūsų ar Jūsų šeimos narių pairtų sužalojimų.

Kaip išsirinkti civilinės atsakomybės draudimą?

Renkantis civilinės atsakomybės draudimą, vienintelio geriausio varianto nėra. Verta atidžiai įvertinti skirtingus draudimo paketus, peržvelgti sąlygas ir išlygas ir pasirinkti Jums tinkamiausią.

Didžiausių Lietuvos draudimo bendrovių pasiūlymus rasite „Edrauda“ interneto svetainėje: pasirinkite Jums geriausią variantą, apdrauskite savo atsakomybę ir išvenkite didelių išlaidų ateityje!