edrauda.lt Naujienos

Skirtingi būsto draudimai: specialistai aptaria panašumus ir skirtumus

Skirtingi būsto draudimai: specialistai aptaria panašumus ir skirtumus

Kad namas ar butas būtų Jūsų tvirtovė, verta pasirūpinti tinkama būsto apsauga. Statistika rodo, kad savo turto draudimu pasirūpina vis daugiau lietuvių. Tai puiki investicija, tačiau ieškant geriausio sprendimo, tenka susidurti su skirtingais draudimo variantais. UADBB „Edrauda“ specialistai aptaria populiariausius iš jų ir atsako: kokiais privalumais šie draudimai pasižymi ir kuo skiriasi tarpusavyje?

Nekilnojamo turto draudimas

Nuo netikėtų situacijų nėra saugus nė vienas iš mūsų. Kamuoliu išdaužtas namo stiklas, vėtros metu ant stogo nuvirtęs medis, dėl stiprių liūčių sugadintos būsto sienos ir lubos – tai tik keli realūs scenarijai, su kuriais kasmet susiduria daugybė būsto savininkų Lietuvoje ir visame pasaulyje.

Dėl gamtos stichijos ar asmens kaltės padaryta žala atsieina išties nemažai: gali tekti keisti stogą, iš naujo atlikti sienų apdailą, atstatyti apgriautą ūkinį pastatą ir pan., todėl nekilnojamo turto apsauga leidžia jaustis ramiau ir išvengti didelių neplanuotų išlaidų.

Namų turto draudimas

Būsto draudimas be galo svarbus ir aktualus, tačiau jeigu norite apsaugoti ir bute ar name esantį turtą (meno vertybes, drabužius, kompiuterį, televizorių, buitinę techniką ir t.t.), šio draudimo neužteks. 

Apsaugą būste saugomam kilnojamam turtui numato namų turto draudimas. Jis pasitarnauja kaimynams užpylus butą, į namus įsilaužus vagišiams, turto netekus dėl gaisro ir daugelyje kitų gyvenimiškų situacijų.

Nuomotojo draudimas 

Ši paslauga yra aktuali visiems, kurie nuomoja savo būstą ir nori išvengti nenumatytų išlaidų. Ji paprastai apima du skirtingus draudimo tipus: nuosavybės ir civilinės atsakomybės draudimą. Abu šie aspektai labai svarbūs, siekiant apsaugoti Jus, nuomotoją, nuo finansinių nuostolių, jeigu nuomininkai sukeltų draudiminį įvykį: sugadintų Jūsų arba trečiųjų asmenų turtą. 

Vieni dažniausių nuostolių, kuriuos išskiria ilgamečiai nuomotojai yra santechnikos gedimai (pavyzdžiui, pratrūkę vamzdžiai). Tokios ir panašios santechnikos nelaimės kėsinasi ne tik į Jums priklausantį nekilnojamąjį turtą, bet ir į kaimynų butą, todėl nuostoliai gali išaugti dvigubai. Taip pat dažna problema – dėl nuomininkų aplaidumo ar nepriežiūros sugadinamas kilnojamasis turtas. Tai gali būti suniokota buitinė techniką, vandeniu aplieta elektronika, augintinio apgraužti baldai ar sulaužyta lova. 

 

Visus šiuos populiarius būsto draudimus galite rasti vienoje vietoje: pasirinkite Jums geriausią variantą ir internetu sudarykite sutartį vos per kelias minutes. Nedelskite ir apsaugokite savo būstą jau šiandien!