edrauda.lt Naujienos

Namų turto apsauga: draudikai išskiria, ką ir kodėl būtina apsidrausti

Pasaulyje vykstantys pokyčiai daugelį paskatino susirūpinti savo saugumu. Patirtis rodo, kad papildoma turto apsauga verta pasirūpinti kiekvienam būsto savininkui. Tačiau šiandien apsidrausti verta ne tik savo nekilnojamąjį turtą. UADBB „Edrauda“ draudimo specialistai atsako – koks dar turto draudimas rekomenduojamas ir kaip tai apsaugo nuo išties nemažų finansinių nuostolių?

Namo, buto ar kito nekilnojamojo turto draudimu pasirūpina vis daugiau Lietuvos gyventojų. Tai puiki investicija, kuri ypač pasiteisina praūžus gamtos stichijai, nuvirtus medžiui ar vaikui kamuoliu išdaužus lango stiklą. 

Pastatų draudimas numato patikimą apsaugą būsto sienoms, luboms, taip pat apdraudžia kieme esančius stacionarius statinius (pvz. ūkinį priestatą, angarą ar kitus pagalbinius pastatus), tačiau neapima visų galimų rizikų. 

Ši paslauga nesaugo namuose esančių vertybių (baldų, kompiuterių, elektronikos, buitinės technikos, mobiliųjų telefonų ir kito kilnojamojo turto). Siekiant kilnojamąsias vertybes apsisaugoti nuo kitų labai realių nuostolių, rekomenduojamas namų turto draudimas

Kokiais atvejais tai aktualu?

  • Užpylus Jūsų būstą

Statistika atskleidžia, kad dėl įvairių santechnikos gedimų turtui Lietuvoje kasmet padaroma itin daug žalos. Tipinis pavyzdys – trūkęs vamzdis kaimynų bute, viršutiniame aukšte. Tokiu atveju gali nukentėti ne vienas butas ir jame esantis turtas. Todėl (ypač, jei gyvenate daugiabutyje) rekomenduojama nelaukti, kol nutiks nelaimė ir apsidrausti savo turtą iš anksto. Kasmėnesinė įmoka ilgalaikėje perspektyvoje tikrai atsiperka ir padeda išvengti ginčų su kaimynais dėl nuostolių atlyginimo įvykus šiam ar panašiam draudiminiam įvykiui.

  • Įvykus vagystei

Įvykus įsilaužimui į būstą, patiriami tiek emociniai, tiek materialiniai nuostoliai. Tačiau su turto draudimu dėl pastarųjų galite jaustis ramiau. Įvykus vagystei, galėsite įsigyti tokios pat kokybės ir vertės daiktus, kuriuos praradote.

  • Gaisro atveju

Būste įsiplieskęs gaisras ne tik apgadina eksterjerą ar interjerą, bet pasiglemžia ir nemažai kilnojamojo turto. Net jeigu ugnis greitai numalšinama, gali būti negrįžtamai sugadinama buitinė technika, elektronika, meno vertybės ar drabužiai.

Kaip gauti išmoką?

Tai greita ir paprasta: patyrus žalą Jūsų turtui, tereikia susisiekti su draudimo kompanija ir nuostolius užregistruoti. Namų turto draudimo išmokos gali pilnai padengti žalą ir leidžia išvengti neplanuotų didelių išlaidų!

 

Pasirinkti geriausią turto draudimą šiandien itin paprasta. Visa Jums aktuali informacija ir didžiausių Lietuvos draudimo bendrovių pasiūlymai – vienoje vietoje, Edrauda interneto svetainėje. Nedelskite ir apsaugokite savo namų turtą. Tai tikrai apsimoka!