edrauda.lt Naujienos

Kelionių draudimas: ekspertų atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus

Statistika rodo, kad laiku įsigytas kelionės draudimas kasmet padeda tūkstančiams lietuvių. Specialistų teigimu, planuojant atostogas šio žingsnio praleisti nevalia: tai padeda jaustis saugiau ir išvengti didelių finansinių nuostolių. 

Vis dėlto, apie kelionių draudimą daugelis žino nepakankamai. UADBB „Edrauda“ komanda atsako į dažniausiai užduodamus klausimus apie šią paslaugą.

  • Kokiais atvejais saugo kelionių draudimas?

Kelionių draudimas numato finansinę apsaugą įvykus daugybei nenumatytų įvykių, kurie gali sutrikdyti/nutraukti kelionę ir sukelti kitų papildomų išlaidų. Daugelis kelionių draudimų planų apima tokias situacijas, kaip bagažo vagystė, kelionės nutraukimas ar vėlavimas, medicinos pagalba sutrikus sveikatai. Taip pat daugelis draudimo bendrovių siūlo papildomą apsaugą pandemijos laikotarpiu: kai kelionė neįvyksta dėl užsikrėtimo Covid-19 virusu.

  • Kiek kainuos kelionių draudimas?

Skirtingų bendrovių siūlomi kelionių draudimo planai ir įkainiai skiriasi, todėl rekomenduojame skirti šiek tiek laiko ir peržiūrėti visas galimas alternatyvas. Įvertinti pasiūlymus ir pasirinkti Jums tinkamiausią variantą galite internetu, vienoje vietoje.

  • Kaip veikia kelionių draudimas?

Ši paslauga veikia kaip ir daugelis kitų draudimo planų – jei kelionės metu kas nors atsitiks ir jums reikės pasinaudoti numatyta finansine apsauga, turėsite pateikti pretenziją dėl kompensacijos (pavyzdžiui, jei atšaukėte kelionę dėl tam tikros priežasties, turėtumėte pateikti pretenziją dėl prarastų kelionės išlaidų kompensavimo). 

Dar vienas aktualus draudimo aspektas – operatyviai teikiama pagalba. Daugelis draudimo bendrovių yra lengvai ir greitai pasiekiamos telefonu, kad ir kur bebūtumėte. Patyrę konsultantai pasiruošę suteikti visą reikiamą informaciją ir padėti kelionės metu nutikus nenumatytam įvykiui.

  • Ar draudimas tikrai apsimoka?

Ši paslauga pasiteisina, jei nerimaujate dėl galimų trikdžių ir nenumatytų išlaidų atostogų metu. Tai ypač aktualu pandemijos atveju, kai gerokai padidėja kelionės atšaukimo rizika.

  • Ko neapima kelionių draudimas?

Dauguma kelionių draudimo planų neapima tokių dalykų kaip:

  • Iš anksto numatytos blogos/ekstremalios oro sąlygos (pvz., audra, uraganas); 
  • Karo veiksmai;
  • Valdžios institucijų nustatyti kelionių apribojimai;
  • Pavojinga veikla (pvz. ekstremalus sportas ar sužeidimai, kurie įvyksta nesilaikant saugumo reikalavimų).

 

  • Kada pirkti kelionių draudimą?

Siekiant išvengti papildomo streso, rekomenduojame įsigyti kelionių draudimo planą, kai perkate kelionės paketą ar lėktuvo bilietus. Svarbu šio klausimo nepalikti paskutinei dienai: kelionių draudimas įsigalioja 24 val. po paslaugos įsigijimo, todėl nusipirkus šią paslaugą kelionės išvakarėse, galite būti neapsaugoti nuo nuostolių.

Jeigu keliaujate reguliariai ir nerimaujate, kad galite tiesiog pamiršti pasirūpinti kelionės apsauga, UADBB „Edrauda“ siūlo Jums apsaugą daugkartinėms kelionėms. Tereikia užsakyti draudimo paslaugą ir ši galios kiekvieną kartą išvykus iš Lietuvos!