edrauda.lt Naujienos

Kokius nuostolius atlygina įmonių turto draudimas?

Gamtos stichijų sukelta žala, elektros tiekimo sutrikimai, plėšimai ir vagystės... tai tik dalis nuostolių, su kuriais kasmet susiduria daugybė verslų. Išeitis norint apsisaugoti nuo didelių išlaidų – įmonių turto draudimas. Skirtingas draudimo bendroves vienijančios platformos „Edrauda“ specialistai apžvelgia šios paslaugos galimybes. 

Įmonių turto draudimas suteikia pagalbą nutikus įvairioms netikėtoms gyvenimiškoms situacijoms, kaip: 

    • Ugnies sukelta žala. Nors gaisro atvejai statistiškai gana reti, šios nelaimės padariniai būna itin skaudūs. Netinkamai įrengta elektros instaliacija, laiku nepastebėtas gedimas, žaibo išlydis ar iš gretimos patalpos išplitusi ugnis gali lemti dideles išlaidas Jūsų įmonės turtui.
    • Stichinės nelaimės. Lietuvoje nemažai žalos kilnojamam ir nekilnojamam turtui sukelia tokios stichijos kaip stiprus vėjas, liūtys bei snygis. Dėl didelio kritulių kiekio apliejamos ar net apgriaunamos vidaus patalpos, suniokojami pastatų stogai, fasadai. Tuo tarpu vėjo aplaužytos ir užvirtusios šakos bei medžiai apgadina transporto priemones. 
    • Turto vagystė. Įvykus plėšimui ar įsilaužimui, atlyginami padaryti materialiniai nuostoliai. Praktika rodo, kad iš įmonių grobiama ne tik brangi elektronika, bet ir smulkesni įrankiai, trąšos, dažai, ar net metalo laužas. Svarbu atkreipti dėmesį, kad turto dingimas ar pametimas paprastai nėra laikomas vagyste.
    • Turto suniokojimas. Kalbant apie dėl trečiųjų asmenų kaltės įvykusį įmonės turto sugadinimą, dažniausiai išskiriamos dvi kategorijos: piktybinis suniokojimas (vandalizmas) bei netyčinė žala (patalpų užpylimas, transporto priemonės atsitrenkimas į pastato fasadą ar tvorą ir pan.).
  • El. Įtampos svyravimai. Šis draudimo sprendimas padeda verslams, siekiantiems išvengti neplanuotų išlaidų dėl įtampos sutrikimų. Tai ypač aktualu šiandien, kai mūsų darbo erdvėje daugėja įvairios elektronikos, vis plačiau naudojami sudėtingi kompiuteriniai įrenginiai. Dėl didesnės apkrovos dažnesni elektros įtampos svyravimai. Jie sukelia nemažų nuostolių ne tik darbų eigai, įgyvendinamiems projektams, bet ir pastate integruotoms sistemoms: signalizacijai, priešgaisriniam aliarmui, vaizdo stebėjimo kameroms, automatinėms durims.

Ar draudžiamos ir papildomos rizikos?

Tikrai taip! Priklausomai nuo pasirinktos bendrovės ir Jūsų poreikių, draudimo sąlygas galite išplėsti ir padengti įvairias nedraudimines situacijas, pavyzdžiui, remonto ar pakeitimo išlaidas. Tai galioja oficialiai registruotam įvairių tipų kilnojamajam turtui: darbo įrankiams, biuro inventoriui, baldams (sofoms, kėdėms, rašomiesiems stalams), kompiuteriams ir kitai darbo metu naudojamai elektronikai bei įmonės dokumentams – sąskaitoms, išrašams, vertybiniams popieriams ir kt. 

Taip pat atskiru pageidavimu draudžiami įmonės grynieji pinigai, pastatų inžineriniai tinklai, reklaminiai stendai, investicijos.


Jeigu dar nespėjote pasirūpinti savo įmonės turto apsauga, geriausias laikas tai padaryti – šiandien. Visus draudimo bendrovių paketus verslui rasite „Edrauda“ internetiniame puslapyje. Nurodykite savo poreikius, gaukite išskirtinį pasiūlymą ir sudarykite sutartį vos per kelias minutes!