edrauda.lt Naujienos

Stichinės nelaimės vis pavojingesnės: draudikai pataria, kaip išvengti rekordinių nuostolių

Permainingi Lietuvos orai šaltuoju sezonu atneša nuostolių, tačiau įvairios stichijos – nuo potvynių iki gaisrų – gresia visus metus. Statistika nedžiugina: pastaraisiais metais įvairių stichinių nelaimių gausėja, o jų padariniai kainuoja vis daugiau: dėl liūčių, audrų, stiprių vėjo gūsių apgadinami gyvenamieji ir ūkiniai pastatai, kilnojamasis turtas. Laiku pasirūpinus apsauga, skausmingų finansinių nuostolių dėl padarytos žalos pavyks išvengti. UADBB „Edrauda“ atstovai atsako, kaip tai padaryti.

Stichijų žala Lietuvoje kainuoja milijonus

Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, vyksta pokyčiai, kurių nepaneigsi: orai tampa vis sunkiau prognozuojami, gausėja kritulių, audrų, uraganų, sausrų, ekstremalių karščio ir šalčio periodų.

Deja, klimato kaita ne tik keičia orus, bet ir kainuoja. Tai puikiai įrodo faktas, kad Lietuvos draudimo bendrovės kasmet išmoka milijonus. Pavyzdžiui, 2021 metais dėl stichinių nelaimių skirtingos bendrovės savo klientams išmokėjo po daugiau nei 4 milijonus eurų. Lyginant su 2020 metų tuo pačiu laikotarpiu, pernai išmokėta suma buvo didesnė keliais šimtais tūkstančių eurų. 

Pagrindinės nelaimės, nuo kurių nukenčia gyventojų būstai, kilnojamasis ir nekilnojamasis turtas, žemės ūkio verslai Lietuvoje yra potvyniai, liūtys, stiprus snygis ir uraganinis vėjas. Specialistai prognozuoja, kad ilgalaikėje perspektyvoje šių stichijų padariniai, o kartu – ir finansiniai nuostoliai – bus tik rimtesni.

 

Vienintelis būdas išvengti nuostolių

Pasipriešinti stichijoms sudėtinga, bet apsisaugoti nuo didelės finansinės naštos nelaimės atveju pavyks, teigia UADBB „Edrauda“ specialistai. Gelbėjimosi ratu tūkstančiams nuo gamtos šėlsmo nukentėjusių lietuvių tampa laiku įsigytas gyventojų turto draudimas, kurį galima įsigyti internetu. Prieš tai patariama dėmesingai įvertinti ir gerai pasverti skirtingus draudimo bendrovių pasiūlymus.

Šis draudimas siūlo itin plačią apsaugą. Jis apima:

  • Nekilnojamąjį turtą (pavyzdžiui, butą, namą, priestatus, tvoras, ūkinės paskirties pastatus);
  • Kilnojamąjį turtą (automobilius, grynuosius pinigus, juvelyriką ir kitokį turtą);
  • Žalos atlyginimą už nuostolius trečiųjų asmenų turtui, kuriuos sukėlė netyčiniai Jūsų veiksmai (pavyzdžiui, audros metu vėjo nuplėšta blogai pritvirtinta stogo dalis apgadina kaimyno automobilį).

Tai draudimas, kuris praverčia ne tik stichinių nelaimių atveju. Galite būti ramūs, kad nuostoliai bus atlyginti įvykus kaimynų buto apliejimui, namuose įsiplieskus gaisrui, taip pat – jeigu iš Jūsų būsto ar automobilio bus pavogti brangūs daiktai.