edrauda.lt Naujienos

Netikėtai pabrango privalomasis automobilio draudimas? Tai lemia įvairios priežastys

Pabrangimas – ne tik dėl vairuotojo kaltės

TPVCA draudimo įmokos dydis priklauso nuo daugybės skirtingų priežasčių. Vis dėlto, čia galima išskirti tris kategorijas: 1) veiksniai, susiję su automobilio valdytoju ir vairuotojais, 2) veiksniai, susiję su pačia transporto priemone ir 3) veiksniai, susiję su ekonominėmis/ socialinėmis aplinkybėmis.

Pirmiausia, verta atkreipti dėmesį, kad TPVCA įmokas tiesiogiai veikia automobilio valdytojo veiksmai: dėl Jūsų (ar kitų Jūsų transporto priemonę vairavusių asmenų) kaltės sukelti eismo įvykiai, gautos baudos už greičio viršijimą. 

Visgi neretai pasitaiko, kad net nepadarius rimtų nusižengimų, įmoka netikėtai padidėja. Štai kas dar gali lemti pabrangimą: 

    • Automobiliu naudojasi jauno amžiaus vairuotojai. Net tokiu atveju, kai pagrindinis transporto priemonės savininkas yra vyresnio amžiaus, jeigu nurodoma, kad automobiliu pradėjo naudotis jauni vairuotojai, kurie patenka į rizikos grupę (18-25 m.), privalomojo draudimo įmoka pakyla. Taip yra dėl to, kad jauno amžiaus transporto priemonės valdytojai statistiškai sukelia daugiau eismo įvykių kelyje.
    • Senoji transporto priemonė pakeičiama galingesne. Galingesnė, manevringesnė ir greitesnė transporto priemonė yra pavojingesnė, nes gali sukelti potencialiai didesnę žalą avarijos atveju. Todėl, seną automobilį pakeitus galingesniu, už draudimą taip pat tenka mokėti didesnę kainą.
  • Pasirinktas kitas draudikas. Pasitaiko, kad dėl vienokių ar kitokių priežasčių pakeitus draudimo bendrovę, už tą pačią paslaugą gali tekti susimokėti daugiau. Tai lemia draudimo kompanijos pasirinkta politika, vidaus taisyklės ir nuostatos. 
  • Sezoniniai svyravimai. Didžioji dalis vairuotojų TPVCA draudimą įsigyja pavasarį. Tai laikotarpis, kurio metu skirtingos draudimo kompanijos intensyviai konkuruoja tarpusavyje, siūlo įvairias akcijas arba sumažina kainas. Tuo tarpu šaltuoju metų sezonu, rudenį ir žiemą, draudimas gali išbrangti. Šią situaciją nulemia ne tik draudimo bendrovių politika, bet ir padidėjusi draudiminių įvykių rizika.
  • Socialiniai procesai. Tam tikrais atvejais draudimo įmokas pakelia socialiniai ar ekonominiai reiškiniai: infliacija, produktų ir paslaugų kainų kilimas, o taip pat – visos šalies avaringumo lygis. Priklausomai nuo šių rodiklių, atitinkamai gali išaugti ir TPVCA draudimo kainos.

Ieškant geriausio sprendimo Jūsų automobilio draudimui, padės UADBB „Edrauda“. Tai unikali platforma, kuri jungia skirtingas Lietuvos draudimo bendroves, todėl užtikriname, kad čia rasite patikimą automobilio privalomąjį draudimą pačiomis palankiausiomis sąlygomis!