edrauda.lt Naujienos

Darbuotojų sveikatos draudimas – ar privalumai nusveria išlaidas?

Įmonės lėšomis apmokamas darbuotojų sveikatos draudimas – iš Vakarų kilusi praktika, kuri sparčiai populiarėja ir Lietuvoje. Nors skaičiai rodo, kad šis sprendimas pasiteisina, nemažai įmonių vadovų į tai vis dar žvelgia skeptiškai. Ar darbuotojų sveikatos draudimas iš tiesų padeda motyvuoti kolektyvą, o gal jis turi daugiau trūkumų nei privalumų?

 

Strategija, kuri pasiteisina

Ištikimas kolektyvas, reta darbuotojų kaita ir produktyvi, darbinga atmosfera – tai, apie ką svajoja dauguma darbdavių. Ypač dabartiniu, ne pačiu ramiausiu laikotarpiu. Pandemijai ir toliau nesitraukiant, didelis dėmesys skiriamas sveikatai: ne tik gydymui, bet ir įvairių susirgimų prevencijai. Net vienas dėl ligos atkritęs darbuotojas gali lemti nemažus nuostolius nedidelei įmonei. Dar vienas faktorius – pastaruoju metu darbo rinkoje vyrauja konkurencijos nuotaikos, todėl pritraukti iš išlaikyti darbuotojus tapo gyvybiškai svarbu. 

Lojalumo didinimą ir dėmesį sveikatai galima suderinti. Tereikia pasirūpinti papildomu darbuotojų sveikatos draudimu

Ši tema Lietuvoje kol kas nesulaukė didesnio statistikos ekspertų dėmesio, tačiau JAV atliktos apklausos rodo, kad rūpestis darbuotojų sveikata – efektyvi strategija, kuri pasiteisina formuojant teigiamą įmonės įvaizdį. Darbuotojai jaučia pozityvų įvertinimą. Jie turi laisvę pasirinkti – naudotis valstybinių ar privačių sveikatos priežiūros įstaigų paslaugomis, todėl turi efektyvesni, greitesnį priėjimą prie reikalingų sveikatinimo bei gydymo paslaugų.

 

Taikomos lengvatos

Nors darbuotojų sveikatos draudimas turi nemažai privalumų, ar jis iš tiesų nusveria išlaidas, kurias patiria verslas, įsigydamas tokį pirkinį?

Draudimo specialistai teigia, kad tai – puiki proga motyvuoti komandą neišleidžiant daug. Šią paslaugą siūlančios bendrovės numato įvairias nuolaidas grupės asmenų sveikatos draudimui, tad pavyks išleisti mažiau lėšų nei sudarant atskiras draudimo sutartis. Svarbu ir tai, kad grupės darbuotojų draudimas nepanaikins lankstumo: kolektyvui bus galima siūlyti skirtingus paketus pagal galimybes ir poreikį.

Negana to, verslams, kurie apmoka darbuotojų sveikatos draudimą, VMI taiko patrauklias mokestines lengvatas. Jeigu įmokos atitinka VMI nurodytas sąlygas, jos neapmokestinamos Gyventojų pajamų mokesčiu (GPM), siekiančiu 15 proc., socialinio draudimo (Sodros) įmokomis, kurių dydis net 34 proc. bei privalomojo sveikatos draudimo mokesčiu, kuris siekia 6 proc. pajamų.

 

Darbuotojų sveikatos draudimas – šauni priemonė pritraukti naujus kolektyvo narius bei motyvuoti esamus. UADBB „Edrauda“ galite rasti įvairių kompanijų pasiūlymus darbuotojų sveikatos draudimo pasiūlymus. Įvertinkite, pasirinkite Jums tinkamiausią ir pradžiuginkite savo komandą! Tai padės išvengti dažnos darbuotojų kaitos ir skatinti lojalumą, todėl ilgalaikėje perspektyvioje išlaidos atsipirks su kaupu.